13.07.2010

Prawdziwy pit stop w sercu Warszawy!

Niecodzienne wydarzenie na ulicach stolicy! Warszawiacy, którzy dziś między godziną 08.00 a 09.00 przebywali w pobliżu przystanków autobusowych zlokalizowanych w centrum miasta mogli na własne oczy zobaczyć prawdziwy pit stop zespołu VERVA Racing Team. Była to zapowiedź wyścigów ulicznych, które już 21 sierpnia po raz pierwszy odbędą się w Warszawie. Gwiazdą imprezy będzie zespół czołowy zespół Formuły 1.

Pit stop, czyli zjazd bolidu lub samochodu podczas wyścigu do alei serwisowej w celu ekspresowej wymiany opon, tankowania lub usunięcia drobnych usterek, Warszawiacy mogli obejrzeć dzisiejszego poranka na przystankach autobusowych znajdujących się w najbardziej uczęszczanych punktach przy al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej. Sportowy samochód VERVA Racing Team, który jako pierwszy polski zespół od tegorocznego sezonu bierze udział w legendarnej i bardzo prestiżowej serii wyścigowej Porsche Supercup, poruszał się po dwóch największych stołecznych arteriach.

Na przystankach w pobliżu Hotelu Marriot, Ronda Dmowskiego oraz pl. Konstytucji ekipy profesjonalnych mechaników, które na co dzień współpracują z VERVA Racing Team, w czasie zaledwie kilkudziesięciu sekund przeprowadziły kompletny pit stop wymieniając w tym czasie opony, tankując paliwo oraz regulując tylny spojler, a wszystko to na oczach zdezorientowanych kierowców i przechodniów. Specjalny system pneumatyczny, który jest na stałym wyposażeniu Porsche, unosił pojazd umożliwiając pracę serwisantom. Łącznie zespół przeprowadził aż 6 takich operacji.

- Pit stop to bardzo ważny element taktyki każdego wyścigowego zespołu. Dzisiaj jednak mogliśmy wykonywać go z lekkim przymrużeniem oka - powiedział Kuba Giermaziak, kierowca z VERVA Racing Team.

Jak wyglądała ta spontaniczna akcja obejrzeć można na dedykowanym kanale na portalu YouTube pod adresem www.youtube.pl/vervastreetracing.

- Chcieliśmy w spektakularny sposób zaskoczyć Warszawiaków, wykonując na ich oczach akcję, którą do tej pory znali tylko z telewizji. Jesteśmy przekonani, że podobnie zaskoczy ich impreza VERVA Street Racing, która odbędzie się 21 sierpnia w Warszawie - dodał Robert Lukas, kierowca VERVA Racing Team.

Tego dnia ulice Warszawy po raz pierwszy przeobrażą się w prawdziwy tor uliczny, na którym rywalizować będą przedstawiciele kilku serii wyścigowych m.in. Formuły 1, Le Mans czy wspomnianego Porsche Supercup. Trasa zostanie poprowadzona wokół pl. Piłsudskiego i pl. Teatralnego. Podczas imprezy publiczność zobaczy również kilkadziesiąt superluksusowych sportowych samochodów, które pod maską mają nawet ponad 800 KM, pokazy stunterów, atrakcje przygotowane przez najlepszy polski zespół rajdowy ORLEN Team czy gokartowy wyścig gwiazd filmu, muzyki i sportu.

Kolejne szczegóły programu VERVA Street Racing sukcesywnie przedstawiane będą w najbliższych tygodniach. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Istnieje możliwość zakupu biletu na miejsca siedzące na rozstawionych wzdłuż trasy wyścigu trybunach oraz na Pit Party, czyli wizytę na zapleczu technicznym (paddocku). Bilety od 14 lipca będą do nabycia na eventim.pl oraz wybranych stacjach ORLEN (w sprzedaży pod koniec miesiąca).

Kontakt dla mediów:
Tomasz Ignatowicz, LIVE, tel.: 0 600 384 484, e-mail: tomek@live.com.pl
Katarzyna Dejmek, LIVE, tel.: 0 600 802 200, e-mail: kasia@live.om.pl