11.02.2010

PKN ORLEN wygrał przetarg na kolejny MOP przy autostradzie A4

Decyzją Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, planowane jest objęcie przez  PKN ORLEN w dzierżawę kolejnego terenu przy A4 na którym Koncern wybuduje  Miejsce Obsługi Podróżnych - Kraśnik Dolny Południe.

W przetargu ogłoszonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Koncern został wybrany do budowy i eksploatacji MOP przy trasie A4, na odcinku Zgorzelec-Krzyżowa. Podpisanie umowy planowane jest na 19 lutego br.

W planach budowy obiektu przewidziana jest stacja paliw zapewniająca obsługę 8 pojazdów jednocześnie i punkty tankowania LPG. Z usług pozapaliwowych dostępny będzie sklep o powierzchni ok. 120 m²,  a w nim bistro posiadające około 26 miejsc konsumpcyjnych oraz stanowisko z kompresorem i odkurzaczem. Dla podróżujących z dziećmi, przy obiekcie będzie zlokalizowany plac zabaw oraz miejsce piknikowe w strefie cichego wypoczynku. Planowana jest również budowa restauracji wolnostojącej i motelu. Dodatkowo, obiekt będzie posiadał parking dla pojazdów osobowych i ciężarowych.

Stacja paliw ma być oddana do użytku w terminie 12 miesięcy od momentu przekazania nieruchomości PKN ORLEN, natomiast otwarcie restauracji i motelu planowane jest pół roku później.

Będzie to 7 lokalizacja stacji ORLEN przy Autostradzie A4. Koncern posiada również 8 obiektów typu MOP przy autostradzie A2.

Aktualnie PKN ORLEN dysponuje w Polsce siecią  1330 stacji własnych, 336 stacji franczyzowych oraz 81 stacji patronackich. Przy optymalizacji sieci Koncernowi skutecznie udało się powiększyć swój udział w rynku w minionym roku do ponad 30%. Znacząco wzrósł także wolumen sprzedaży  -  w ubiegłym roku  PKN ORLEN odnotował ok. 7% wzrost sprzedaży detalicznej, zaś letnie miesiące były pod tym względem najlepsze w historii Koncernu.