11.03.2010

Na stacjach ORLEN można płacić w euro

Już na 30 stacjach paliw należących do sieci PKN ORLEN klienci mogą płacić w euro. Do końca tego roku płatności w europejskiej walucie będą możliwe na około 100 stacjach działających pod marką ORLEN. Spółka poszerza także usługi o system wypłaty gotówki przy płatności kartą.

Pilotaż programu płatności w euro uruchomiony został pod koniec 2008 r. na kilku stacjach. Po pozytywnej weryfikacji systemu dokumentującego płatności w obcej walucie na stacjach objętych programem pilotażowym, do programu zostały włączone następne obiekty.

- Do końca tego roku planujemy umożliwić  zapłatę w euro na ponad 60 stacjach w ramach naszej sieci. Skupiamy się na tych lokalizacjach, gdzie obsługiwanych jest najwięcej klientów zagranicznych - mówi Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy ds. Sprzedaży Detalicznej w PKN ORLEN.

Na stacjach, które przyjmują zapłatę w walucie Europejskiej Unii Monetarnej, znajdują się ulotki i plakaty informujące o możliwości dokonywania takich transakcji. Przelicznik walut EUR/PLN ustalany jest w odniesieniu do bieżącego kursu NBP. Warto pamiętać, że płacić można tylko banknotami, natomiast reszta wydawana jest w złotówkach.

 - Umożliwienie klientom stacji paliw należących do Koncernu dokonywania płatności we wspólnej walucie Unii Europejskiej wymagało wprowadzenia zmian w umowach z bankami oraz przeszkolenia pracowników stacji i wprowadzenia specjalnych instrukcji operacyjnych - dodaje Marek Podstawa.

Od początku tego roku do kas stacji paliw objętych programem wpłynęło łącznie ok. 60 tys. euro.

To nie jedyna nowość w ofercie usług dostępnych w sieci PKN ORLEN. Na ponad 100 stacjach ORLEN trwa program pilotażowy usługi Cashback. Innowacja polega na umożliwieniu konsumentom wypłaty w kasie stacji niewielkich kwot pieniędzy, przy okazji dokonywania płatności kartą płatniczą.