20.08.2010

Diament dla Piotra Małachowskiego!

Piotr Małachowski, zawodnik Grupy Sportowej ORLEN oraz Mistrz Europy z Barcelony w rzucie dyskiem wygrał Diamentową Ligę. W ostatnim mityngu sezonu w Zurychu zawodnik posłał dysk na odległość 68,48 m i zagwarantował sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu.

Małachowski przystępując do ostatniego konkursu sezonu miał punkt przewagi nad Węgrem Zoltanem Kovago i cztery nad Estończykiem Gerdem Kanterem. Mistrz z Barcelony nie brał pod uwagę innej możliwości niż wygrana. W finałowym konkursie rzucił o piętnaście centymetrów bliżej niż mistrz Niemiec Robert Harting i zajął drugie miejsce. Tym samym skompletował łącznie 18 punktów i zapewnił sobie zwycięstwo w pełnym cyklu.

- Jestem niezwykle zadowolony ze zwycięstwa. Tym bardziej, że nie opuszcza mnie ostatnio pasmo sukcesów. Najpierw zwycięstwo w Mistrzostwach Europy, a teraz trofeum w Diamentowej Lidze to niewątpliwie zwieńczenie ciężkiej pracy jaką włożyłem w tym roku w przygotowania. Chciałbym serdecznie podziękować mojemu sponsorowi firmie PKN ORLEN, która od dwóch lat wspiera rozwój mojej sportowej kariery - powiedział Piotr Małachowski.

Diamentowa Liga to cykl najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych, który od bieżącego roku zastępuje Golden League. Na pełną serię składa się co najmniej 12 zawodów. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej zostaje zawodnik, który w pełnym cyklu zdobędzie najwięcej punktów w swojej konkurencji, których jest w sumie trzydzieści dwie. Każdy z championów za wygraną otrzymał diament.

PKN ORLEN należy do ścisłej czołówki polskich firm, które w swoich strategiach marketingowych kładą nacisk na zaangażowanie sponsoringowe na rzecz przedsięwzięć sportowych. Koncern jest sponsorem generalnym polskiej reprezentacji lekkoatletycznej i ruchu olimpijskiego. Wspiera również indywidualne talenty: Tomasza Majewskiego, Anitę Włodarczyk i Piotra Małachowskiego oraz Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota, którzy do zespołu dołączyli po zdobyciu złotego i brązowego medalu w biegu na 800 m podczas Mistrzostw Europy w Barcelonie. PKN ORLEN w 2009 roku stał się także partnerem cyklu Czwartków Lekkoatletycznych – największej imprezy sportowej w Polsce adresowanej do dzieci i młodzieży. Koncern od 10 lat konsekwentnie inwestuje też w sporty motorowe, które w naturalny sposób wspierają wizerunek PKN ORLEN jako największego producenta i dystrybutora paliw w Europie Środkowo-Wschodniej.