30.08.2010

PKN ORLEN pomógł powodzianom z Bogatyni

PKN ORLEN wsparł powodzian w Bogatyni przekazując Burmistrzowi Miasta i Gminy kartę na zakup ponad 1000 litrów paliwa, a Fundacja ORLEN – Dar Serca pokryła koszty zbierania i utylizacji produktów ropopochodnych rozlanych na terenach dotkniętych powodzią.

Symboliczny czek od PKN ORLEN został przekazany na rzecz powodzian z Bogatyni podczas meczu piłki nożnej Orłów Górskiego z przedstawicielami czterech czołowych ugrupowań politycznych, rozegranego na stadionie warszawskiej Polonii. Dochód ze spotkania oraz puchar także zostaną przekazane powodzianom.

Sytuacja jaka spotkała Bogatynię poruszyła niemal wszystkich. W mgnieniu oka lokalna rzeka Miedzianka zamieniła się w rwący potok. Woda, która osiągała miejscami poziom pierwszego piętra zniszczyła po drodze wiele dróg oraz gospodarstw domowych.

W chwili obecnej w rejonie nadal trwa usuwanie skutków powodzi, która w konsekwencji doprowadziła do znacznych zniszczeń infrastruktury na terenie gminy i miasta. PKN ORLEN poruszony tragedią mieszkańców Bogatyni włączył sie w działania wspierające pomoc miastu.

Fundacja ORLEN – Dar Serca pokryła koszty utylizacji produktów ropopochodnych, które zostały zebrane na terenach dotkniętych powodzią w miastach Bogatynia, Porajów Sieniawka i Zgorzelec w specjalne pojemniki o pojemności 1000 litrów każdy.  Służby porządkowe dotychczas zebrały ok. 16000 l. zanieczyszczeń.

PKN ORLEN od początku wystąpienia wszystkich dramatycznych sytuacji powodziowych pomaga potrzebującym. Spółka przekazała dotychczas między innymi 1000 kart paliwowych wolontariuszom biorącym udział w akcji „Weekend dla powodzian”. Udzieliła również wsparcia strażakom i ratownikom aktywnie uczestniczącym w akcjach ratunkowych związanych z zalaniem terenów w okolicach Płocka.