02.08.2010

Grupa Sportowa ORLEN wraca z ME w Barcelonie z trzema medalami

Podczas lekkoatletycznych 20. Mistrzostw Europy w Barcelonie zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN zdobyli medale we wszystkich trzech kruszcach: Piotr Małachowski został mistrzem Europy, Tomasz Majewski wywalczył srebro, zaś Anita Włodarczyk wróciła do Polski z brązowym medalem. W sumie polska reprezentacja lekkoatletyczna, której generalnym sponsorem jest PKN ORLEN, zdobyła 9 medali i jest to najlepszy wynik od 36 lat!

Piotr Małachowski został Mistrzem Europy w rzucie dyskiem, osiągając znakomity wynik 68,87 m., najlepszy w historii turnieju. To pierwsze złoto w karierze dyskobola reprezentującego Grupę Sportową ORLEN – wcześniej zdobył srebrne medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku oraz Mistrzostw Świata w Berlinie przed rokiem.

Kulomiot Tomasz Majewski, mistrz olimpijski z Pekinu i wicemistrz świata z Berlina, do swoich osiągnięć dołożył wicemistrzostwo Europy. W Barcelonie pchnął na równe 21 metrów, zaś do złotego medalu zabrakło mu zaledwie jednego centymetra – o tyle lepszy okazał się Białorusin Andrzej Michniewicz.

Anita Włodarczyk tym razem okazała się gorsza od Niemki Betty Seidler i Rosjanki Tatiany Łysenko. Mistrzyni oraz rekordzistka świata w rzucie młotem nie ukrywa jednak, że brąz jest dla niej sukcesem. Jej występ w Barcelonie stał pod znakiem zapytania z powodu kontuzji kręgosłupa.

Polscy lekkoatleci przywieźli z Barcelony łącznie 9 medali, co jest najlepszym osiągnięciem naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy od 1974 roku. Ten dorobek dał polskiej reprezentacji, której sponsorem generalnym jest PKN ORLEN, ósme miejsce w klasyfikacji medalowej (za Rosją, Francją, Wielką Brytanią, Niemcami, Turcją, Hiszpanią i Ukrainą). Polacy zajęli także siódme miejsce w klasyfikacji punktowej, w której premiowane są miejsca 1-8 (za Rosją, Francją, Wielką Brytanią, Niemcami, Hiszpanią i Ukrainą).

Lekkoatleci z Grupy Sportowej ORLEN, a także cała polska reprezentacja lekkoatletyczna, po raz kolejny dostarczyli wszystkim kibicom emocji na najwyższym poziomie. Nasi lekkoatleci w pięknym stylu wywalczyli dziewięć medali, w tym dwa z najcenniejszego, złotego kruszcu. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym medalistom i cieszymy się, że zawodnicy, których kariery wspiera PKN ORLEN, tak mocno błyszczą na arenie międzynarodowej - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

PKN ORLEN należy do ścisłej czołówki polskich firm, które w swoich strategiach marketingowych kładą nacisk na zaangażowanie sponsoringowe na rzecz przedsięwzięć sportowych. Koncern jest sponsorem generalnym polskiej reprezentacji lekkoatletycznej, ponadto wspiera indywidualne talenty Tomasza Majewskiego, Anity Włodarczyk i Piotra Małachowskiego. W 2009 roku stał się także partnerem cyklu Czwartków Lekkoatletycznych – największej imprezy sportowej w Polsce adresowanej do dzieci i młodzieży. Koncern od 10 lat konsekwentnie inwestuje też w sporty motorowe, które w naturalny sposób wspierają wizerunek PKN ORLEN jako największego producenta i dystrybutora paliw w Europie Środkowo-Wschodniej.