12.01.2010

Zawodnicy z Grupy Sportowej ORLEN wśród Najlepszych Sportowców Polski 2009 r.

Anita Włodarczyk – rekordzistka w rzucie młotem z Berlina - zajęła 2. miejsce, a Tomasz Majewski – złoty medalista z Pekinu w pchnięciu kulą - znalazł się tuż za podium w 75. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP na najlepszego sportowca Polski. Wyróżnienia zostały przyznane podczas sobotniej Gali Mistrzów Sportu, która miała miejsce w Teatrze Polskim w Warszawie. Kariery obu sportowców wspiera PKN ORLEN.

Prestiżowy plebiscyt, którego organizatorem jest Przegląd Sportowy oraz TVP został zorganizowany po raz 75. Wśród nominowanych znaleźli się sportowcy, którzy w minionym roku osiągnęli wybitne wyniki sportowe, tym samym zapisując się w historii polskiego sportu. Tytuł Złotego Championa w tegorocznym Plebiscycie zdobyła Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie).

Dla Anity Włodarczyk był to debiut w Plebiscycie Przeglądu Sportowego.

- Jeszcze rok temu nie mogłam nawet marzyć o takim wyróżnieniu. I nagle znalazłam się w gronie gwiazd polskiego sportu, osób sławnych i od wielu lat odnoszących sukcesy. Wiem dobrze, że o moim, wysokim drugim miejscu zadecydowało głosowanie kibiców. Tym większego znaczenia nabiera to wyróżnienie i sprawia mi ogromną  satysfakcję” - powiedziała laureatka, odbierając nagrodę z rąk Roberta Korzeniowskiego.

Lekkoatletyka to kolejna po sportach motorowych, piłce ręcznej oraz piłce nożnej, dziedzina sportu, którą PKN ORLEN objął swoimi działaniami sponsoringowymi. Jako pierwszy wśród lekkoatletów, współpracę sponsoringową z PKN ORLEN rozpoczął Tomasz Majewski - złoty medalista w pchnięciu kulą z Pekinu. Koncern wspiera sportową karierę kulomiota od września 2008 roku. Kolejnym lekkoatletą w barwach Grupy Sportowej ORLEN jest Piotr Małachowski - srebrny medalista Mistrzostw Świata z Berlina, któremu ORLEN towarzyszy od lutego, ubiegłego roku. Anita Włodarczyk, mistrzyni oraz rekordzistka świata w rzucie młotem, dołączyła do grona sportowców sponsorowanych przez PKN ORLEN w październiku 2009 roku.