05.12.2011

ORLEN uruchomił pierwszy w Polsce Meeting Point Stop Cafe

Meeting Point Stop Cafe to innowacyjne na rynku polskim miejsce spotkań, stworzone w odpowiedzi na potrzeby osób ceniących sobie najwyższe standardy usług oraz kompleksową obsługę. Obiekt zrealizowany zgodnie z koncepcją znanego projektanta Janusza Kaniewskiego (Kaniewski Haute Design), łączy w sobie walory użytkowe z elementami odwołującymi się do przemysłu motoryzacyjnego.

Uroczyste otwarcie lokalu pod nową marką odbyło się 5 grudnia br. w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej 258. Tym samym do dyspozycji osób podróżujących oddano miejsce spotkań, które wychodzi naprzeciw najwyższym motoryzacyjnym oczekiwaniom i wymaganiom estetycznym. Podróżni, w komfortowych warunkach mogą tu odbyć spotkanie, napić się doskonałej kawy, a w tym samym czasie zlecić tankowanie i czyszczenie samochodu.  

- Meeting Point Stop Cafe to przedsięwzięcie, które dowodzi, że PKN ORLEN w swym rozwoju sięga po  innowacyjne rozwiązania nie tylko jeśli chodzi o produkcję paliw, ale również standardy kompleksowej obsługi klienta. Stanowi ono także potwierdzenie przyjętej kilka lat temu strategii konsekwentnego rozwoju oferty pozapaliwowej, która czyni z naszych stacji coś więcej niż tylko punkt zakupu paliwa. Meeting Point to oferta dla osób, które poszukują wygodnego miejsca na spotkanie w drodze czy dostępu do aktualnych informacji - mówi Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W skład oferty punktu wchodzą rozbudowane usługi motoryzacyjne. Do dyspozycji kierowców oddana zostaje nowoczesna myjnia samochodowa oraz możliwość zamówienia czyszczenia wnętrza pojazdu. Co więcej, usługi te, wraz z tankowaniem mogą zostać zlecone pracownikowi Meeting Point, który wykona wszystkie zamówione czynności, podczas gdy Klient będzie korzystał z oferty gastronomicznej lub odbywał spotkanie. Meeting Point  Stop Cafe wyposażone jest zgodnie z  potrzebami podróżnych, w wygodne kanapy i stoły umożliwiające prowadzenie rozmowy w komfortowych warunkach, bezprzewodowy dostęp do Internetu, a także łatwo dostępne gniazdka elektryczne, umożliwiające podłączenie laptopa oraz naładowanie telefonu komórkowego. Wszystkie te usługi oferowane bezpłatnie. Na miejscu znajdują się również telewizory plazmowe transmitujące programy informacyjne. Dostępna jest też prasa ekonomiczna. Dopełnieniem nowego formatu obsługi jest poszerzona oferta gastronomiczna, której najważniejszym elementem jest wysokiej jakości kawa z certyfikatem fair trade, serwowana w wielu wariantach smakowych. W menu znajdują się również świeżo wyciskane soki, kanapki i sałatki  przygotowywane z najwyższej jakości składników, jak również kanapki zapiekane w piecu, podawane na gorąco. W odpowiedzi na potrzeby osób podróżujących z małymi dziećmi, Meeting Point  wyposażony został również w przewijak. Cały obiekt posiada zasilanie m.in. z alternatywnych źródeł energii.

Podczas uroczystego otwarcia obiektu, jako pierwsza z usługi Premium skorzystała Joanna Krupa. Rolę pracowników stacji odegrali tego wieczoru członkowie zespołu ORLEN Team, natomiast aromatyczną kawę serwowała Anita Włodarczyk wraz z mistrzem polskich baristów, Łukaszem Jurą. Członkini sportowej Grupy ORLEN spodobał się pomysł uruchomienia punktu obsługi klienta o tak szerokim zakresie usług.

- Życie zawodnika składa się nie tylko ze startów. Ważnym jego elementem są także spotkania np. z mediami czy przedstawicielami sponsora. W takiej sytuacji położony w dogodnym miejscu Meeting Point jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mnie osobiście cieszy fakt, że można się tu przy okazji napić świetnej kawy i zjeść coś dobrego.

Wyjątkowy charakter oferty Meeting Point podkreśla fakt, iż obiekt został w całości wykonany według koncepcji znanego projektanta Janusza Kaniewskiego, mającego w swoim portfolio prace dla słynnego włoskiego studia projektowego Pininfarina oraz Ferrari i Hondy. Pracując nad Meeting Point Janusz Kaniewski połączył aspekty funkcjonalne z najwyższą jakością materiałów oraz inspiracją elementami charakterystycznymi dla przemysłu motoryzacyjnego.

- Stacja Orlenu w Gdańsku, zaprojektowana przez Kaniewski Haute Design urządzona jest w stylu samochodowej pracowni projektowej. Przeszklony pawilon, na nim ogromny neon nawiązujący do reflektorów samochodu. Elewacja drukowana we wzór włókna węglowego używanego w pojazdach wyścigowych. We wnętrzu szlachetne, „automobilowe” materiały: skóra ekologiczna, przeszyta charakterystyczną stębnówką, unikalne lampy, ręcznie produkowane na wzór nowoczesnego reflektora - mówi o Meeting Point Janusz Kaniewski.