16.02.2011

Yamaha poleca oleje Platinum ORLEN Oil

Yamaha Motor Middle Europe B.V. oddział w Polsce oficjalnie zarekomendowała oleje Platinum, jako produkty wysokiej jakości polecane do pojazdów produkowanych przez japońską firmę.

Firma Yamaha, która powstała w 1955 roku, jest znanym oraz cenionym w Polsce i na świecie producentem motocykli, skuterów, quadów, skuterów wodnych, silników zaburtowych, a także wózków golfowych.
 
Jako lider segmentu motocyklowego Yamaha angażuje się w działalność sportową i wspiera wyścigi klas GP. Ze sportami motorowymi związana jest również spółka ORLEN Oil – będąca głównym sponsorem w Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Obie firmy zamierzają również propagować wspólnie zasady bezpiecznej jazdy jednośladem oraz wiedzę na temat doboru olejów silnikowych do motocykli.

Jak mówi Sebastian Żywczyk, kierownik Działu Motoryzacji ORLEN Oil: - Nowoczesność, bezawaryjność i doskonała jakość – to synonimy produktów oferowanych przez firmy Yamaha i ORLEN Oil. Wierzymy, że współpraca nawiązana z Yamaha Motor przyniesie obopólne korzyści firmom, które będą się wspierać i uzupełniać w prowadzonych przez siebie działaniach. 

Szeroka oferta produktowa ORLEN Oil obejmuje produkty przeznaczone do motocykli, skuterów i quadów. Platinum Moto 2T oraz Platinum Moto 4T Semisynthetic to oleje silnikowe. Pierwszy z produktów to olej wyprodukowany w technologii syntetycznej przeznaczony do silników dwusuwowych. Nadaje się do smarowania mieszankowego i oddzielnego. Charakteryzuje się doskonałą mieszalnością z paliwem zapewniając przy tym bardzo dobrą ochronę przez zużyciem i korozją. Platinum Moto 2T to olej spełniający najwyższe wymagania najważniejszych klas jakościowych API i JASO (API - American Petroleum Institiut, JASO - Japanese Automotive Standards Organisation).

Dla silników czterosuwowych najnowszych konstrukcji opracowano olej Platinum Moto 4T Semisynthetic 10W-40. Olej zapewnia perfekcyjną ochronę silnika przed zużyciem i korozją gwarantując jednocześnie wysokie osiągi, stabilne i sprawne działanie jednostki napędowej nawet w radykalnie skrajnych warunkach pracy. Dla miłośników sportów wyczynowych przygotowano olej syntetyczny Platinum Moto 4T 10W-50 doskonale radzący sobie z ekstremalnymi prędkościami silnika.