18.08.2011

Kolejna obniżka cen paliw na stacjach ORLENU

PKN ORLEN wprowadził kolejną w tym sezonie wakacyjnym obniżkę detalicznych cen paliw na stacjach własnych. Obowiązujące maksymalne ceny paliw na stacjach Koncernu są takie same dla benzyny EU-95 oraz ON i wynoszą obecnie 5,09 zł/litr, co oznacza spadek o 10 gr dla benzyny i 5 gr dla oleju napędowego.

Jest to kolejna obniżka cen paliw w sprzedaży detalicznej, na którą zdecydował się PKN ORLEN w ciągu ostatnich tygodni. Od początku sierpnia maksymalna cena benzyny na stacjach własnych należących do Koncernu spadła o 30gr/l, a oleju napędowego o 10 gr/l. Obniżając ceny detaliczne PKN ORLEN zamierza wykorzystać ostatnie tygodnie sezonu wakacyjnego dla dalszego pobudzania popytu na paliwa, szczególnie benzyny, w okresie powrotów z urlopu.

Działania wspierające popyt znajdują swoje odzwierciedlenie w tendencjach zakupowych kierowców i zaufaniu do marki. Jak wynika z badań TNS OBOP, sieć ORLEN należy do najczęściej odwiedzanych stacji benzynowych w Polsce -  w ciągu ostatnich dwóch miesięcy korzystało z nich 42 proc. kierowców.