05.10.2012

PKN ORLEN sponsorem Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym

Najlepsi karatecy świata rywalizować będą o medale w konkurencjach kata indywidualne i drużynowe, fuku-go, ko-go kumite, kumite indywidualne i drużynowe oraz en-bu. Zawody odbędą się w dniach 6-7 października w łódzkiej hali Atlas Arena.

XVI Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym, które odbędą się w Łodzi, to kolejna impreza mistrzowskiej rangi, jaka odbędzie się w bieżącym roku w naszym kraju. W maju, w płockiej ORLEN Arenie gościli najlepsi europejscy zawodnicy rywalizujący w zawodach o Puchar Europy, których sponsorem tytularnym był PKN ORLEN.

– Karate jest wyjątkową dyscypliną. To sztuka walki, która pomaga osiągać w życiu harmonię poprzez rozwój nie tylko fizyczny, ale również mentalny i psychiczny. Wartości na których opiera się karate, jak dążenie do doskonałości, przestrzeganie zasad, szacunek dla innych czy wzmacnianie siły ducha, to fundamentalne zasady tak potrzebne w obecnych czasach, i to nie tylko ludziom, ale również firmom – powiedział Sławomir Jędrzejczyk, Wiceprezes Zarządu PKN ORLEN.

Mistrzostwom Świata towarzyszyć będzie II Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, w którym zmierzą się najmłodsi karatecy z klubów z całej Europy.
Początek mistrzowskich walk w sobotę zaplanowany został na godzinę 15.00. Walki finałowe rozpoczną się około godziny 19:00.

Polscy zawodnicy należą do światowej czołówki. Z poprzednich Mistrzostw Świata, które odbyły się w 2010 roku, w brazylijskiej Kurytybie, Polacy przywieźli 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe medale. W zawodach rangi Mistrzostw Świata, bądź Mistrzostw Europy rozgrywanych od 1992 roku biało-czerwoni zdobyli ponad 300 medali, w tym 125 z najcenniejszego kruszcu. Organizatorzy imprezy liczą, że dotychczasowy dorobek polskich karateków zostanie istotnie powiększony już w najbliższy weekend.

Wstęp na zawody jest bezpłatny, a relacje z mistrzostw przeprowadzi TVP Sport w sobotę od godziny 19:00. i niedzielę od godz. 9.00.
Szczegóły dotyczące zawodów znajdują się pod adresem http://www.karate.pl