19.04.2012

Samorządowcy doceniają PKN ORLEN oraz ANWIL z Grupy ORLEN

ORLEN oraz Anwil zostały nagrodzone w VII edycji rankingu "Filary Polskiej Gospodarki". Laureatów plebiscytu wyłonili przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, którzy oceniali zaangażowanie firm w rozwój poszczególnych regionów. PKN ORLEN został uhonorowany jako czołowa firma województwa mazowieckiego, natomiast Anwil za działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Ranking Filary Polskiej Gospodarki organizowany przez Puls Biznesu służy wyłonieniu firm, które są ważnymi pracodawcami, wspierają i promują zatrudnienie, umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, a także angażują się w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Plebiscyt został przeprowadzany w każdym województwie, a jego laureatów, wybierały jednostki samorządu terytorialnego.

– Cieszę się z tej nagrody szczególnie, ponieważ jest ona dowodem na to, że nasze działania są doceniane przez najbliższe otoczenie. Od wielu lat naszym priorytetem pozostaje odpowiedzialny rozwój, w zgodzie z potrzebami lokalnych społeczności. Jesteśmy dumni, że samorządowcy to doceniają i wierzymy, że jest to zapowiedź dalszej, dobrej współpracy – powiedział Marek Podstawa, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży, podczas uroczystości wręczenia nagród.

Ranking objęty został patronatem honorowym Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Związku Powiatów Polskich.