22.02.2012

Mobilna witryna m.orlen.pl ułatwia podróż kierowcom

PKN ORLEN uruchomił witrynę korporacyjną w wersji „light” http://m.orlen.pl przystosowaną do przeglądania serwisu internetowego na urządzeniach mobilnych. Tym samym do użytku internautów oddany został nowoczesny kanał komunikacji pozwalający na dostęp do najważniejszych treści korporacyjnych. Koncern udostępnił także mobilną wyszukiwarkę stacji paliw.

Użytkownicy urządzeń mobilnych, w tym coraz bardziej popularnych smartfonów, mogą w łatwy i szybki sposób korzystać z dostępu do kluczowych informacji dotyczących PKN ORLEN znanych z klasycznej wersji www.orlen.pl. Nowy serwis http://m.orlen.pl umożliwia dostęp do wszystkich informacji prasowych, raportów giełdowych, notowań akcji czy wyników finansowych.

Na witrynie m.orlen.pl internauci mają również możliwość sprawdzenia hurtowych cen paliw, listę aktualnych ofert przetargowych oraz najważniejsze telefony kontaktowe do Spółki. Na urządzeniach mobilnych można też  posłuchać branżowego audiobooka o historii polskiej nafty, lub sięgnąć po publikacje elektroniczne. Nowością w Centrum Prasowym są pliki audio z nagraniami konferencji prasowych, które w sposób nieobciążający łącza umożliwiają szybki dostęp to treści przedstawianych i komentowanych przez PKN ORLEN.

Wszystkie treści zawarte w korporacyjnej części m.orlen.pl dostępne są w polskiej i angielskiej wersji językowej.
 
ORLEN Mobile - wyszukiwarka stacji paliw

Z myślą o kierowcach, PKN ORLEN udostępnił użytkownikom urządzeń mobilnych także specjalną aplikację ORLEN Mobile. Zaawansowana wyszukiwarka stacji paliw została przygotowana w wersjach dla najbardziej popularnych dziś urządzeń mobilnych - smartfonów z systemem IOS (iPhone) oraz Androidem, a także na terminale BlackBerry. Każdy z użytkowników może pobrać aplikację z centrum dystrybucji właściwego dla danego typu smartfona.
• Android Market dla urządzeń z systemem Android
• App Store dla urządzeń z systemem IOS (iPhone)
• App World dla terminali BlackBerry

Główne funkcje wyszukiwarki ORLEN Mobile pozwalają na:

- zlokalizowanie użytkownika i wyszukanie stacji w pobliżu (zgodnie z żądanym promieniem wyszukiwania - max. do 30 km;),
- pokazanie stacji na mapie (widok: mapa lub satelita/teren) lub wyświetlenie w postaci listy (informacja o odległości od lokalizacji użytkownika),
- szybkie nawiązanie połączenia telefonicznego z wybraną stacją paliw z pomocą funkcji "click to call" ,
- wyznaczenie trasy do wybranej stacji paliw (z lokalizacji użytkownika lub dowolnego punktu na mapie),
- wyświetlenie szczegółów stacji (pełna informacja o towarach i usługach dostępnych na wybranej stacji paliw),
- wyszukiwanie stacji wg wybranych kryteriów wyszukiwania. Lista filtrów: np. myjnia, hot-dog, kompresor, dostępność kart,
- tworzenie list ulubionych stacji ("dodaj do ulubionych"),
- wyznaczanie tras z dowolnego punktu na mapie do innego wybranego miejsca (aplikacja wyznacza trasę i pokazuje wszystkie stacje w jej pobliżu, z uwzględnieniem odległości od początku trasy itd.),
- możliwość filtrowania wyników wyszukiwania stacji na wyznaczonej trasie,
- wyznaczanie trasy z punktami pośrednimi,
- standardowe funkcje aplikacji mobilnych, jak np. możliwość oceny aplikacji przez użytkownika oraz możliwość zgłoszenia problemu technicznego dotyczącego aplikacji.

Tuż po swoim debiucie w świecie mobilnym, aplikacja ORLEN Mobile - w wersji dla smartfonów z systemem IOS/iPhone - została uznana przez czytelników i testerów polskiego portalu appdnia.pl, oceniającego aplikacje na telefony, za Aplikację Miesiąca.