03.08.2012

Złoto dla Tomasza Majewskiego z Grupy Sportowej ORLEN

Tomasz Majewski z lekkoatletycznej Grupy Sportowej ORLEN znów stanął na najwyższym podium podczas Igrzysk Olimpijskich. Lekkoatleta po raz kolejny potwierdził, że jest najlepszym kulomiotem na świecie, zdobywając w Londynie już drugi złoty medal olimpijski w swojej karierze.

Tomasz Majewski był w piątek w rewelacyjnej formie. Wykonał sześć dalekich, spektakularnych rzutów, z których ostatni, wykonany już jedynie dla formalności, okazał się najdłuższy i potwierdził niezwykłe umiejętności i doskonałe przygotowanie polskiego olimpijczyka wspieranego przez PKN ORLEN. Jeden rzut Tomasza został uznany przez sędziego za spalony, z powodu nie utrzymania równowagi i przekroczenia linii koła. Jednak ani ten błąd, ani najpoważniejszy rywal Tomasza – Niemiec Dawid Storl – nie przeszkodziły w zwycięstwie sportowca, który pewnie zatriumfował w Londynie.

– Dziękuję Tomkowi za to, że wszyscy czujemy się dzisiaj zwycięzcami. Nic nie jest w stanie dać kibicom tak pozytywnych emocji, jak olimpijskie złoto. Mam nadzieję, że to spektakularny początek tego, co nas czeka w kolejnych dniach! – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Złoto wywalczone przez Tomasza Majewskiego, to jeden z trzech olimpijskich medali zdobytych 3 sierpnia przez Polaków. W piątek na najwyższym podium stanął także sztangista – Adrian Zieliński, natomiast brąz zdobyły polskie kajakarki – Julia Michalska i Magdalena Fularczyk.

Tomasz Majewski to pierwszy lekkoatleta, w którego sponsoring zaangażował się PKN ORLEN. Jego indywidualna współpraca z Koncernem rozpoczęła się w 2008 roku, tym samym inaugurując długofalowe zaangażowanie firmy w sponsoring polskiej lekkoatletyki. Dla Tomasza rok 2008 to także początek sportowych sukcesów. Cztery lata temu polski kulomiot wywalczył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Rok później zdobył tytuł wicemistrza świata na Mistrzostwach w Berlinie oraz ustanowił swój życiowy rekord w Barcelonie, potwierdzając swoje doskonałe umiejętności sportowe.

Obecnie lekkoatletyka, obok sportu motorowego oraz siatkówki, stanowi najważniejszy obszar działalności marketingowych PKN ORLEN w zakresie sponsoringu sportu. Koncern, podczas trwających Igrzysk Olimpijskich,  jest sponsorem narodowej Reprezentacji Olimpijskiej jako całości, a także wspiera indywidualnie niektórych zawodników.  W ramach lekkoatletycznej Grupy Sportowej ORLEN pod skrzydłami firmy znajdują się - obok Tomasza Majewskiego - dyskobol Piotr Małachowski, młociarka Anita Włodarczyk, biegacze średniodystansowi: Adam Kszczot i Marcin Lewandowski oraz maratończyk - Henryk Szost. Ponadto Koncern jest sponsorem faworytów do olimpijskiego złota – siatkarskiej reprezentacji oraz wspiera parę plażową - Prudel i Fijałek.