11.01.2013

ORLEN wspiera WOŚP

Wyjątkowe pamiątki i niepowtarzalne atrakcje zaoferował PKN ORLEN na licytację, z której środki finansowe zasilą tegoroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundusze zbierane są na rzecz ratowania życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów.

Wśród atrakcji na aukcji są między innymi osobisty trening ze szczypiornistami ORLEN Wisły Płock lub ekskluzywna kolacja z wybranymi zawodnikami, oryginalna koszulka oraz oficjalna piłka meczowa Mikasa MVA 200 z autografami czołowych zawodników polskiej reprezentacji siatkarskiej oraz oryginalny kombinezon kierowcy wyścigowego Kuby Giermaziaka, w którym startował w 2012 roku w serii wyścigów Porsche Supercup.

Oryginalny, profesjonalny, kombinezon rajdowy, w którym Kuba Giermaziak jeździł w sezonie 2012 w serii wyścigów Porsche Supercup reprezentujący VERVA Racing Team jest ogniotrwały, uszyty ze specjalnego materiału nomex. Jest to w pełni homologowany strój, co oznacza, że może być stosowany we wszystkich seriach wyścigowych na świecie. Takich samych strojów używają kierowcy F1! Wartość nowego kombinezonu oceniają eksperci motoryzacji na 5 000 Euro. 

Na aukcję trafiła również oficjalna koszulka polskiej reprezentacji siatkarskiej podpisana przez czołowych zawodników: Zbigniewa Bartmana, Piotra Gacka, Piotra Nowakowskiego, Grzegorza Kosoka, Michała Ruciaka i Sebastiana Świderskiego. Gadżet jest tym cenniejszy, że w 78 Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Roku, właśnie męska drużyna siatkarska, tryumfatorzy rozgrywek Ligi Światowej w 2012 roku, zostali uhonorowani tytułem Drużyny Roku.

Dysponując oficjalną koszulką warto zagrać mecz wykorzystując profesjonalną piłkę. Dlatego na aukcję trafiła również oficjalna piłka meczowa - Mikasa MVA 200, która debiutowała w czasie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Posiada ona oficjalny atest FIVB Approved i jest dopuszczona do rozgrywania meczów na najwyższym poziomie. Wartość piłki znacznie podnoszą z pewnością autografy Zbigniewa Bartmana, Piotra Gacka, Piotra Nowakowskiego, Grzegorza Kosoka, Michała Ruciaka i Sebastiana Świderskiego.

Dla prawdziwych kibiców piłki ręcznej jest także wyjątkowa atrakcja w postaci osobistego treningu z zawodnikami płockiej drużyny lub zaproszenia, wraz z osobą towarzyszącą na kolację, z wybranym graczem, lub maksymalnie trzema szczypiornistami ORLEN Wisły Płock, w jednej z ekskluzywnych płockich restauracji. Ponieważ zawodnicy ORLEN Wisły Płock zawsze budzą najwyższe emocje sportowe w Płocku, walcząc o najwyższe laury, teraz dla fana to prawdziwa gratka. Jeden dzień w klubie to możliwość zobaczenia życia klubu od zaplecza, poznania graczy, trenerów, masażystów – wszystkich, którzy pracują na sukcesy ORLEN Wisły Płock. Trening, odprawa, odnowa – to z pewnością coś wyjątkowego. Zwycięzca aukcji otrzyma również koszulkę z własnym nazwiskiem. 

Lista przedmiotów, które zostaną włączone do aukcji wciąż się wydłuża: podczas weekendu pojawią się też pamiątki związane z lekkoatletami z Grupy ORLEN: koszulka z autografami medalistów olimpijskich - Tomasza Majewskiego, Piotra Małachowskiego, Anity Włodarczyk oraz album okolicznościowy wydany przez PKOL - Igrzyska XXX Olimpiady Londyn 2012 z autografami tych zawodników.
 
W tym roku środki zebrane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zostaną podzielone na dwie części. Połowa zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, a pozostała część zostanie przeznaczona na zakup wyposażenia dla szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Licytacja koszulki reprezentacji siatkarzy potrwa do 23 stycznia, a pozostałe aukcje zostaną rozstrzygnięte 24 stycznia.