09.04.2013

Platinum i Subaru razem na rajdowych trasach

ORLEN Oil – producent olejów dla motoryzacji Platinum rozpoczyna oficjalną współpracę z Subaru Import Polska. Długofalowa kooperacja będzie dotyczyć rozwoju technologii olejowej, programów związanych z bezpieczeństwem na drogach, a także motorsportu. Jej efektem jest powstanie nowego zespołu rajdowego - Platinum Subaru Rally Team. Samochodami Subaru Impreza STI R4 wystartują w obecnym sezonie Michał i Grzegorz Bębenkowie oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller. Obie załogi będą rywalizować w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zarówno dla ORLEN Oil, jak i dla Subaru ważną platformą komunikacji i budowy wizerunku marek są sporty motorowe. Dlatego też wydaje się zupełnie naturalnym połączenie doświadczenia obu firm w tym zakresie. Nowy zespół zadebiutuje podczas zaplanowanego na przyszły tydzień 41. Rajdu Świdnickiego Krause, pierwszej rundy RSMP 2013. Tam też odbędzie się konferencja prasowa, podczas której poznamy szczegóły projektu.

– Zarówno Platinum, jak i Subaru to marki nowoczesne, innowacyjne, które oferują produkty wysokiej jakości. Ważnym elementem aktywności obydwu marek są działania związane z promowaniem bezpieczeństwa na drogach, a także zaangażowanie w rozwój sportów motorowych w Polsce. Pierwszym projektem, który będziemy wspólnie realizować, jest nowy zespół rajdowy: Platinum Subaru Rally Team. Jestem przekonany, że połączenie doświadczenia Michała Bębenka oraz młodości i talentu Wojtka Chuchały zaowocują doskonałymi wynikami na poszczególnych rajdach. Zarówno ORLEN Oil, jak i Subaru traktują swoje zaangażowanie w sporty motorowe jako ważny element strategii rozwoju. Wsparcie zespołu rajdowego to nie tylko chęć zapewnienia kibicom rajdowych emocji na najwyższym poziomie, ale również platforma umożliwiająca rozwój technologiczny i testowanie nowych rozwiązań. Naturalnym efektem takiego podejścia jest duże zaangażowanie w podejmowanie kluczowych decyzji w zespole. Ważnym elementem naszej kooperacji będzie wspólna polityka komunikacyjna i odpowiednia oprawa medialna, którą zapewnimy obu załogom. Wierzę, że współpraca na polu sportów motorowych jest pierwszym krokiem w budowaniu długotrwałych relacji partnerskich między naszymi firmami – mówi Dawid Niedojadło z ORLEN Oil.

– Dzięki naszemu zaangażowaniu w rajdy samochodowe, wielu kierowców rozpoczynało lub rozwijało swoje kariery. Warto zaznaczyć, że nasz zespół jest jednym z najdłużej działających teamów rajdowych w Polsce. Nigdy nie baliśmy się nowych wyzwań, jak choćby współpracy z młodym i utalentowanym zawodnikiem, stawiającym pierwsze kroki w RSMP. W tym roku rozpoczynamy nowy projekt pod nazwą Platinum Subaru Rally Team. Od bardzo dawna na polskich odcinkach specjalnych nie występował zespół, w którego barwach startowałyby dwa bliźniacze samochody. W jednym z nich zasiądzie doświadczona, utytułowana załoga braci Bębenków. W drugim młodzi adepci sztuki rajdowej: Wojtek Chuchała i Kamil Heller, którzy mimo krótkiego stażu w krajowych mistrzostwach pokazali już niejednokrotnie, że nie zamierzają być statystami w walce o czołowe lokaty. Mam nadzieję, że nasz zespół wniesie nową jakość do polskiego motorsportu, a doświadczenia zarówno partnerów projektu, jak i samych załóg przełożą się na wyniki sportowe i radość kibiców – dodaje Witold Rogalski, Prezes Subaru Import Polska.