02.06.2014

Tytuł Ambasadora Sportu Wolnej Polski dla Prezesa ORLENu

Prezes Zarządu PKN ORLEN, Jacek Krawiec otrzymał prestiżową nagrodę Ambasadora Sportu Wolnej Polski w plebiscycie na Sportowy Sukces 25-lecia, pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Wyróżnienie zostało przyznane 2 czerwca 2014 r., podczas uroczystej Gali zorganizowanej na Stadionie Narodowym.

W plebiscycie wyłoniono Sportowca Wolnej Polski (1989-2014) spośród 25 kandydatów, na których można było oddawać głosy poprzez SMS oraz w Internecie. Wydarzenie było również okazją do nagrodzenia osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju polskiego sportu w ciągu ostatnich 25 lat. Zwycięzcą Plebiscytu na Sportowy Sukces 25-lecia, organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki został Adam Małysz. W kategorii Drużyna Wolnej Polski – zwyciężyła Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce siatkowej. W skład kapituły Plebiscytu weszli między innymi: Andrzej Biernat – minister sportu, Włodzimierz Szaranowicz – dyrektor TVP Sport oraz Michał Pol – redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Wyróżnionym w kategorii Ambasadora Sportu Polskiego został Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN, który od lat aktywnie wspiera i promuje sport, zarówno na poziomie wyczynowym jak i amatorskim.