18.10.2014

ORLEN kolejny raz z nagrodą za najlepszy Raport Roczny

PKN ORLEN otrzymał nagrodę specjalną „The Best of The Best” w konkursie The Best Annual Report 2013, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Spółka otrzymała także wyróżnienie za najbardziej przyjazne dla inwestorów sprawozdanie Zarządu oraz za wzorowe zastosowanie MSSF/MSR  w sprawozdaniu finansowym.

Ogłoszenie wyników IX edycji konkursu odbyło się podczas Gali Finałowej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem konkursu jest promowanie firm przygotowujących najlepsze skonsolidowane raporty roczne sporządzone według MSSF/MSR z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.

W roku ubiegłym ORLEN także otrzymał nagrodę specjalną „The Best of The Best”. Spółce przyznano wówczas także wyróżnienie specjalne Programu Edukacyjnego „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj Świadomie” za zdobycie największej liczby punktów w historii konkursu oraz modelowe prowadzenie sprawozdawczości finansowej. W poprzednich latach ORLEN był wyróżniany za najlepszy raport roczny w kategorii przedsiębiorstw oraz najlepszą wersję raportu w Internecie.