07.10.2014

Współpraca i porozumienie z korzyścią dla Płocczan

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, Mityng Lekkoatletyczny ORLEN Cup, skate park, wsparcie dla kultury, zdrowia i bezpieczeństwa – to przykłady współpracy PKN ORLEN z płockim samorządem, o których mówili przedstawiciele obu instytucji podczas podsumowania czteroletniej współpracy.

Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się dziś w sali sejmowej Urzędu Miasta. Z dziennikarzami spotkali się prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN Orlen Leszek Kurnicki.

– Od pierwszych dni pracy w ratuszu deklarowałem poprawę i utrzymanie dobrej współpracy z PKN ORLEN – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Z satysfakcją mogę dziś powiedzieć, że współpraca ta przez ostatnie cztery lata układała się wzorowo w każdej dziedzinie.
– W żadnym innym miejscu nie inwestujemy tak dużo jak w Płocku, by zwiększyć komfort życia Płocczan, w tym tysięcy naszych pracowników, ich rodzin oraz osób niezwiązanych bezpośrednio z firmą. Łączne wsparcie ze strony PKN ORLEN, na rzecz Płocka w ciągu ostatnich lat wyniosło ponad 34 mln zł. W ramach programu ORLEN dla Płocka, wspieramy różnorodne projekty i instytucje z obszaru edukacji, kultury czy sportu. Udało nam się wspólnie osiągnąć wiele sukcesów, takich jak choćby stworzenie miejskiego centrum rozrywki i rekreacji wokół ORLEN Areny, unowocześnienie wyposażenia płockich szpitali, Straży Pożarnej i Policji. Istotne z pewnością było także wsparcie udzielone realizacji wielu znaczących wydarzeń sportowych, artystycznych, czy wdrożenia programu stypendialnego dla najzdolniejszych młodych płocczan  – mówił Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu.

Lista przedsięwzięć, które PKN ORLEN współfinansował w przeciągu ostatnich czterech lat na terenie Płocka jest bardzo długa. Otwiera ją współpraca w ramach spółki Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, w którym już zainwestowało dziewięciu przedsiębiorców, dając ponad 400 miejsc pracy. Placówka czeka obecnie na oficjalne otwarcie Centrum Usług Korporacyjnych. Na liście inwestycji wspartych przez ORLEN są place zabaw, skate park, otoczenie Orlen Areny, ale także – płocka piłka ręczna i służba zdrowia, straż pożarna i Policja. Nie zabrakło na niej także imprez kulturalnych jak Audioriver czy działalności Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Muzeum Mazowieckiego, Biblioteki Zielińskich. Podsumowanie czterech lat współpracy zaakcentowało podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy w Płocku toru motocrossowego – pierwszego w Mieście profesjonalnego obiektu do uprawiania sportów motorowych – który z czasem można będzie rozbudowywać na potrzeby różnych dyscyplin motoryzacyjnych.