27.01.2014

ORLEN uruchamia pionierską usługę dla klientów flotowych

PKN ORLEN jako pierwszy na rynku udostępnił właśnie klientom Programu FLOTA usługę bezgotówkowego rozliczania opłat za parkowanie przy użyciu telefonów komórkowych. Rozwiązanie to oprócz wygody użytkowania, generuje szereg dodatkowych korzyści dla zarządzających flotami samochodowymi. System mobiParking działa w blisko 30 miastach na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Usługa działa w ramach systemu płatności mobilnych SkyCash. W zależności od preferencji, kierowca może dokonywać opłat za parkowanie poprzez aplikację mobilną, SMS-y lub szybkie kody USSD. Rozliczanie realnego czasu parkowania, wygodne monitorowanie transakcji i możliwość zdalnego przedłużania parkowania bez konieczności powrotu do samochodu to główne zalety usługi, które doceniają kierowcy. Dla firmy zarządzającej flotą samochodową korzyścią jest również automatyzacja wliczania opłat parkingowych w koszty firmy poprzez zbiorcze dokumenty finansowe umożliwiające rozliczenie wydatków za parkowanie wszystkich samochodów służbowych wraz z pozostałymi transakcjami (paliwo, myjnia, autostrady. itp..) dokonanymi przy pomocy kart paliwowych FLOTA. Wygodny dostęp do informacji i analiza kosztów parkowania możliwa jest poprzez portal flotowy, gdzie w prosty sposób można również zdefiniować samochody, których kierowcy będą uprawnieni do regulowania należności za parkowanie telefonem komórkowym.

Dla firmy tak nowoczesnej jak PKN ORLEN celem nadrzędnym jest rozwój, dlatego zawsze z uwagą przyglądamy się tym najciekawszym rozwiązaniom technologicznym i z powodzeniem wprowadzamy je do portfolio naszych usług, czego dowodem jest właśnie mobiParking. Nowa usługa jest jedynym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku flotowym, do tej pory żaden z emitentów kart paliwowych nie oferował rozliczania płatności za parkowanie w ramach swoich kart paliwowych. Jestem przekonany, że dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, zwiększy się komfort zarządzania płatnościami za wydatki flotowe, a i sami kierowcy docenią korzyści płynące z nowej funkcjonalności – komentuje nową usługę Paweł Wydymus, dyrektor Biura Rozwoju Sprzedaży Paliw.

PKN ORLEN  konsekwentnie poszerza portfolio kart paliwowych i dba o rozwój już funkcjonujących produktów. Program FLOTA przeznaczony jest dla dużych flot, tankujących co najmniej 1000 litrów miesięcznie. Karta FLOTA umożliwia bezgotówkowe tankowanie w Polsce, z kolei OPEN DRIVE otwiera dostęp do stacji paliw także poza granicami kraju. Karta BIZNESTANK to oferta skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, tankujących co najmniej 500 litrów paliw miesięcznie. Nowościami w ofercie są Karta Upominkowa oraz karta dedykowana sektorowi mikroprzedsiębiorstw - Mikroflota. Dbając o wysoką jakość  usług, a także komfort pracy zarządzających flotami, Koncern systematycznie wprowadza również szereg aktualizacji i udogodnień w portalu flota.orlen.pl.