24.09.2014

Plebiscyt „Polacy z werwą” o krok od finału

Znamy już wyniki głosowania publicznego w II edycji Plebiscytu „Polacy z Werwą”. W ostatnim etapie Konkursu Jury wybierze laureata spośród dwóch osób wskazanych w każdej z siedmiu kategorii. Nazwiska wyróżnionych poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 9 października 2014 r. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Do 7 września br. można było oddać głos na swojego faworyta w akcji, której celem jest wyłonienie młodych, wybitnie uzdolnionych ludzi, których projekty i rozwiązania przyczyniają się do budowy nowoczesnej Polski. Ostatecznie, decyzją internautów oraz klientów stacji paliwowych PKN ORLEN w finale znaleźli się:

  • w kategorii Medycyna: dr Anna Czarnecka, prof. dr hab. n med. Przemysław Juszczyński;
  • w kategorii Nauka: dr Magdalena Król, dr Jadwiga Śliwka;
  • w kategorii Ochrona środowiska: Monika Selin, dr Krzysztof Herman;
  • w kategorii Design i architektura: Natalia Paszkowska, Hugon Kowalski;
  • w kategorii Innowacje w biznesie: Konrad Sierzputowski, założyciele iTraff Technology;
  • w kategorii Kultura i sztuka: Agnieszka Wolny-Hamkało, Bartłomiej Wąsik;
  • w kategorii Sport: Zbigniew Bródka, Michał Kwiatkowski.

O wyborze laureatów zadecyduje kilkuosobowe gremium, przydzielone osobno, każdej z kategorii. Podobnie, jak w pierwszej edycji, zespołom jurorskim przewodniczą: Jacek Bożek (Ochrona Środowiska), prof. Zbigniew Gaciong (Medycyna), prof. Magdalena Fikus (Nauka), Tomasz Majewski (Sport), Leszek Możdżer (Kultura i sztuka) Tomasz Sielicki (Innowacje w biznesie) oraz Tomasz Sadurski (Design i architektura).

Każdy z laureatów uhonorowany zostanie przez PKN ORLEN statuetką autorstwa Pawła Althamera oraz nagrodą pieniężną w wysokości 50 tys. złotych, która może być przeznaczona na kontynuację działalności zawodowej.

„Polacy z werwą” to także Nagroda Specjalna. Jej laureata wybiera Kapituła – Pan Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN, przewodniczący składów jurorskich oraz przedstawiciele Patronów Medialnych.
Uroczysta gala wieńcząca II edycję Plebiscytu odbędzie się 9 października 2014 r. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Uroczystość uświetni widowisko w reżyserii Krzysztofa Materny.

Ukoronowaniem Gali będą występy Jamie’go Culluma oraz Julii Marcell.  Tego wieczoru usłyszymy również Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus pod batutą Adama Sztaby.

Plebiscytowi patronują: TVN, RMF Classic, Newsweek oraz Wirtualna Polska.

Retransmisja Gali „Polacy z Werwą” zaplanowana jest na 11 października 2014 r. o godz. 17.00 w telewizji TVN.

Więcej informacji na temat Plebiscytu na stronie www.polacyzwerwa.pl