29.09.2014

Polscy siatkarze laureatami Nagrody Specjalnej II Edycji Plebiscytu „Polacy z werwą”

Kapituła Plebiscytu „Polacy z werwą” uhonorowała Nagrodą Specjalną reprezentację Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Wyróżnienie to przyznawane jest za  szczególny i oryginalny wkład w popularyzację dziedzin życia odpowiadających kategoriom Plebiscytu.

Laureata Nagrody Specjalnej, którego wyjątkowe działania i nieprzeciętne zaangażowanie przyczynia się do popularyzacji idei bliskich kategoriom Plebiscytu, wybiera Kapituła, w skład której wchodzi Prezes PKN ORLEN, przewodniczący zespołów jurorskich oraz przedstawiciele Patronów Medialnych.

W przekonaniu grona honorującego tym laurem to właśnie siatkarze, którzy w zakończonych we wrześniu Mistrzostwach Świata  stanęli na najwyższym podium, ucieleśniają wszystkie ideały, które propaguje Plebiscyt.

Wybitni sportowcy sprawili ogromną i długo wyczekiwaną radość całej Polsce. Trzeba było bowiem aż 4 dekad, by oglądać odniesiony w sporcie drużynowym, sukces tej miary. Równo 40 lat po triumfie złotej kadry Huberta Wagnera kolejni zawodnicy weszli na siatkarski szczyt.

Ten sukces to suma talentów wszystkich zawodników i zbiorowego dążenia do niezawodności.

Siatkarze odbiorą Nagrodę Specjalną podczas uroczystej Gali „Polacy z werwą” w czwartek 9 października w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, podczas której poznamy również Laureatów w każdej z 7 kategorii Plebiscytu.

Uroczystość  w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej uświetni widowisko w reżyserii Ambasadora Plebiscytu Krzysztofa Materny. Retransmisja Gali zaplanowana jest na 11 października 2014 r. o godz. 17.00 w telewizji TVN.