16.07.2015

Ekipa ORLENU najlepsza w zarządzaniu!

Trzysta zespołów z całego świata wzięło udział w krajowych eliminacjach konkursu The Fresh Connection 2015. Najlepsi w zarządzaniu okazali się pracownicy PKN ORLEN, co stawia ich w gronie faworytów wielkiego finału rozgrywek, który odbędzie się 25 września br. w Amsterdamie. Jesienią Mistrzowie Polski zmierzą się z najlepszymi 8 zespołami z 7 krajów.

The Fresh Connection (TFC) to innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażująca uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem z branży FMCG (nazwanym właśnie The Fresh Connection). Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami, z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i operacje. Wirtualna firma stoi w obliczu spadku wydajności, a menedżerowie muszą jak najszybciej wydostać ją z kłopotów. Rozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami, współpraca oraz skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa. 
 
W skład drużyny Mistrzów Polski, którzy jako zwycięzcy rozgrywek krajowych będą w Amsterdamie walczyć o tytuł najlepszych na świecie, wchodzą specjaliści z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw w PKN ORLEN:  Anna Kowalska, Marta Jaroni, Robert Reńda i Wojciech Bujak.
– W PKN ORLEN konsekwentnie rozwijamy i udoskonalamy procesy związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw. W firmie o tak dużej skali działania ma on bowiem szczególne znaczenie i pozwala nam na ciągłe umacnianie naszej przewagi konkurencyjnej. Czasami jednak warto swoje pomysły i działania skonfrontować  z doświadczeniami innych rynkowych graczy. Taką szansę dał nam właśnie udział w zawodach The Fresh Connection – Global Challenge. Już osiągnęliśmy bardzo duży sukces, ale nie osiadamy na laurach i będziemy robić wszystko, żeby w  światowym finale powalczyć o zwycięstwo – deklaruje Wojciech Bujak, członek zespołu i jednocześnie Dyrektor Biura Prognozowania i Analiz Rynkowych w PKN ORLEN.
 
Drużyna PKN ORLEN, jako zwycięzca polskiej edycji, otrzymuje w nagrodę cykl warsztatów opartych o TFC dla 16-20 osób o wartości 60 tysięcy złotych. Nagrodą dla Mistrzów Świata The Fresh Connection będzie bezpłatny tygodniowy kurs Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie w USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika. W pierwszej dziesiątce światowego rankingu znalazły się jeszcze trzy inne zespoły z Polski. Za organizację polskiego etapu The Fresh Connection – Global Challenge odpowiada MPM Productivity Management.