31.08.2015

8 medali Polaków na Mistrzostwach Świata w Pekinie

Trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe to medalowy bilans polskiej reprezentacji wracającej z 15. Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Pekinie. Wśród medalistów jest aż czterech zawodników Grupy Sportowej ORLEN, którzy na chińskim czempionacie potwierdzili swoją mistrzowską formę.

To był wyjątkowo udany start reprezentacji naszego kraju na Mistrzostwach Świata w Pekinie. Polska z dorobkiem ośmiu medali zajęła wysoką piątą lokatę w klasyfikacji medalowej, ustępując miejsca tylko lekkoatletycznym gigantom. W porównaniu do ostatniego czempionatu rozgrywanego w 2013 roku w Moskwie, reprezentacja wspierana przez PKN ORLEN zanotowała znaczący wzrost zdobytych medali.

Trzon reprezentacji od kilku lat stanowią zawodnicy, na co dzień skupieni w Grupie Sportowej ORLEN. Trzy złote medale i jeden srebrny to medalowy bilans sportowców objętych  indywidualnym programem stypendialnym PKN ORLEN. Na najwyższym stopniu podium w Pekinie stanęli: Anita Włodarczyk (rzut młotem) jedyna kobieta na świecie, która przekroczyła magiczną barierę 80 metrów. Paweł Fajdek (rzut młotem), który w fenomenalnym stylu obronił tytuł Mistrza Świata zdobyty dwa lata temu w Moskwie. Piotr Małachowski (rzut dyskiem), który w Pekinie nie pozostawił złudzeń, kto jest liderem światowych list. I rewelacyjny Adam Kszczot, który na swoim koronnym dystansie wywalczył srebro.

PKN ORLEN aktywnie wspiera polską lekkoatletykę tworząc z jednej strony warunki do rozwoju najmłodszym sportowcom, z drugiej dbając o profesjonalne kariery  sportowe  i promocję najwybitniejszych polskich lekkoatletów. W 2008 roku Koncern powołał do życia Grupę  Sportową ORLEN - indywidualny program stypendialny, który objął: Tomasza Majewskiego (pchnięcie kulą), Piotra Małachowskiego (rzut dyskiem), Anitę Włodarczyk (rzut młotem), Pawła Fajdka (rzut młotem), Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego (biegi średniodystansowe) oraz Henryka Szosta (biegi maratońskie). Koncern wspiera również Polską Reprezentację Lekkiej Atletyki, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz najważniejsze wydarzenia lekkoatletyczne w kraju.