06.07.2016

ORLEN wesprze drużynę piłkarską Wisła Płock

PKN ORLEN i Wisła Płock podpiszą umowę na finansowe wsparcie drużyny Ekstraklasy piłki nożnej. Decyzja Koncernu podyktowana jest społeczną odpowiedzialnością biznesu i odpowiada na oczekiwania kibiców, w zdecydowanej większości mieszkańców Płocka i regionu.

Założeniem umowy jest roczna współpraca z opcją jej przedłużenia, która da obydwu stronom możliwość weryfikacji oczekiwań po pierwszym okresie jej trwania. Współpraca Firmy i Klubu opierać się będzie na dwóch filarach: dofinansowaniu bieżącej działalności Klubu oraz zakupie przez Koncern 1000 sztuk karnetów na mecze rozgrywane w Płocku w sezonie 2016/2017, co powinno dodatkowo wpłynąć  na wzrost popularności Klubu oraz zwiększenie liczby stałych kibiców. Wymierną korzyścią dla Klubu będzie również zyskanie jako partnera marki ORLEN – od 8 lat najcenniejszego brandu w Polsce oraz zaangażowanie do promocji Klubu jednego z najpopularniejszych w kraju, programu lojalnościowego dla konsumentów - marki VITAY.

- Wspieranie sportu i aktywnego trybu życia jest jednym ze strategicznych działań społecznej odpowiedzialności PKN ORLEN. Realizujemy szereg projektów ukierunkowanych zarówno na promowanie różnych dyscyplin sportu zawodowego, jak i amatorskiego, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. W przypadku sekcji piłki nożnej Wisła Płock nasza pozytywna decyzja o podjęciu współpracy z Klubem związana jest w dużej mierze z oczekiwaniami społeczności lokalnej Płocka i regionu. Awans do Ekstraklasy po dziewięciu latach przerwy, jest niewątpliwie sukcesem tej drużyny i liczymy na to, że nasze wsparcie zwiększy stabilność funkcjonowania Klubu i da potencjał do zwycięstw, co zaowocuje radością i satysfakcją płockich kibiców - powiedział Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Umowa z Wisłą Płock jest kolejnym przykładem troski jaką PKN ORLEN przywiązuje do spraw Płocka i regionu, poprzez wsłuchiwanie się w potrzeby lokalnej społeczności  i odpowiadanie na nie w ramach posiadanych możliwości.

Kolejnym polem wspólnych działań PKN ORLEN i Klubu oraz Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock jest współpraca w zakresie sportu amatorskiego i juniorskiego. Od 4 lipca ruszył projekt Piłkarskie Wakacje z ORLENEM dla ok. 400 dzieci i młodzieży. W ramach zawartej już umowy, Koncern dofinansował nie tylko piłkarskie półkolonie dla płockich dzieci, ale także zakup sprzętu sportowego dla juniorów Wisły i kursy trenerskie dla kadry szkoleniowej zespołów młodzieżowych.

Podkreślić należy fakt, iż PKN ORLEN jest i pozostanie nadal stabilnym sponsorem szczypiornistów ORLEN Wisły Płock. Umowa zawarta z SPR Wisła Płock na okres 3 lat daje Klubowi możliwość podejmowania spokojnych decyzji w zakresie jego funkcjonowania. Zawarcie umowy z sekcją piłki nożnej jest projektem niezależnym w stosunku do finansowania szczypiornistów.