14.09.2016

Z PKN ORLEN bezpieczniej przy szkołach

PKN ORLEN zaangażował się w akcję „Zwalniaj przy szkołach”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, przede wszystkim tych najmłodszych. Organizatorem kampanii jest twórca aplikacji Yanosik.

W terminie od 19 września do 13 listopada 2016 r. kierowcy, którzy będą regularnie jeździć z dozwoloną prędkością w pobliżu ponad 1000 szkół w całej Polsce, będą nagradzani na stacjach pod marką ORLEN. Akcja jest jednym z elementów zaangażowania Koncernu w promocję bezpiecznej jazdy.
 
- Zdajemy sobie sprawę, że w procesie poprawy bezpieczeństwa na drogach niezwykle istotna jest edukacja. Dlatego tym razem, w ramach organizowanej akcji koncentrujemy się właśnie na edukacji kluczowych użytkowników ruchu drogowego – kierowców. Kilkusettysięczna społeczność skupiona wokół projektu Yanosik jest doskonałym celem do propagowania nawyku przepisowej jazdy - powiedział Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu, PKN ORLEN.
 
Dla kierowców, którzy wezmą udział w akcji „Zwalniaj przy szkołach”, PKN ORLEN przygotował atrakcyjne i smaczne nagrody o równowartości aż 8 mln punktów VITAY. Wystarczy zgłosić chęć udziału w kampanii poprzez aplikację Yanosik, która następnie będzie na bieżąco informowała o poprawnym przejeździe jednego z wyznaczonych odcinków przy ponad 1000 szkół. Prawidłowe przejechanie trzech odcinków w tygodniu upoważni do odbioru darmowej kawy lub hot-doga na jednej z ponad 1700 stacji pod marką ORLEN. Wystarczy poprzez dashboard w Yanosik zrealizować kupon na wybranym obiekcie lub poprzez stronę www.vitay.pl. Warunkiem otrzymania nagród jest posiadanie karty VITAY.
 
W ramach zrównoważonej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu, PKN ORLEN od wielu lat angażuje się w kapanie mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, szczególnie wśród najmłodszych. Od 2006 r. Koncern aktywnie prowadzi autorski program „ORLEN. Bezpieczne Drogi”, który promuje bezpieczeństwo na polskich drogach poprzez zwrócenie uwagi na problemy i zagrożenia w ruchu drogowym oraz propagowanie właściwych zachowań. Głównym założeniem programu jest edukacja w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego, dostarczanie narzędzi pomocnych w zdobywaniu wiedzy oraz prezentowanie dobrych praktyk. W ramach programu przeprowadzono już kilka ogólnopolskich kampanii edukacyjnych oraz trzy edycje Konkursu Inicjatyw, który promował najciekawsze lokalne przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.