28.04.2017

ORLEN od lat najbardziej pożądanym pracodawcą

PKN ORLEN liderem rankingu „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” wynika z VII edycji badania przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Antal. Wyróżnienie zostało wręczone spółce już po raz szósty z rzędu, w tym po raz czwarty jako liderowi rankingu. 

Koncern został wybrany jako najbardziej pożądany pracodawca w zestawieniu laureatów branży energetycznej w kategorii „Energetyka, paliwa, wydobycie, chemia”. Anonimowe badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI oraz CATI w okresie od listopada 2015 do stycznia 2016 wśród ponad 3 tys. specjalistów i menedżerów z całej Polski. Unikalną cechą sondażu Antal była możliwość samodzielnego wskazania przez respondentów najbardziej pożądanego pracodawcy, ponieważ w kwestionariuszu nie było gotowej, zawężonej listy wyboru określonej firmy.
 
Według ekspertów uzyskany kolejny raz przez PKN ORLEN wynik to znak, iż Koncern należy do tzw. top of minds, czyli firm, które przychodzą na myśl spontanicznie, bez dodatkowych sugestii.
 
Zdaniem organizatorów badanie „Najbardziej Pożądani Pracodawcy”, ukazuje preferencje polskich specjalistów i menedżerów odnośnie potencjalnego miejsca zatrudnienia. A trzy najistotniejsze silne strony pożądanych pracodawców to wielkość i prestiż firmy, styl zarządzania i kultura organizacyjna oraz innowacyjność.
 
Specjaliści i menedżerowie wytypowali najbardziej pożądanych pracodawców w 16 branżach. Na 71 wyróżnionych marek, jedynie 38 to również ubiegłoroczni laureaci, a 33 pracodawców debiutuje w zestawieniu lub do niego powraca.
 
Na podstawie uzyskanych odpowiedzi wyróżniono najbardziej pożądanych pracodawców w takich kategoriach jak m.in. Bankowość; Ubezpieczenia; Doradztwo; Firmy farmaceutyczne; FMCG; Handel detaliczny; Internet, media, e-commerce, IT; Kancelarie prawne; Motoryzacja; Nieruchomości i branża budowlana; Produkcja; Transport, spedycja, logistyka; Ubezpieczenia.