04.09.2017

Bezpieczniej przy szkołach dzięki VITAY i YANOSIK

4 września, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w aplikacji YANOSIK ruszyła akcja „Zwalniaj przy szkołach” promująca nawyki kierowców zwiększające bezpieczeństwo na drogach. Jej uczestnicy zyskają szansę na nagrody w ramach programu VITAY.

Celem realizowanego już po raz drugi projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach. Kierowcy za systematyczne, poprawne przejazdy przy szkołach będą mogli otrzymać kupon na punkty VITAY. W ramach akcji wytypowanych zostało ponad 1000 szkół z całej Polski. Kluczowym kryterium wyboru było położenie placówek przy stosunkowo niebezpiecznych miejscach np. w pobliżu bardzo ruchliwego pasa ruchu.

- W akcji „Zwalniaj przy szkołach” połączyliśmy element zabawy z utrwalaniem dobrych nawyków wśród kierowców. Działania edukacyjne przynoszą najlepsze rezultaty jeśli mają charakter długofalowy, między innymi właśnie dlatego już po raz kolejny organizujemy kampanię zachęcającą do zwalniania przy szkołach. Yanosik i program VITAY skupiają miliony kierowców, dlatego są świetnymi platformami do realizacji projektów zwiększających bezpieczeństwo na polskich drogach - komentuje Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu w PKN ORLEN.

Chęć udziału w akcji można zgłosić poprzez aplikację Yanosik, która będzie na bieżąco informowała o poprawnym przejeździe jednego z wyznaczonych odcinków przy szkołach. Prawidłowe przejechanie czterech odcinków w tygodniu (każdy w innym dniu) upoważni do otrzymania kuponu na 1000 punktów VITAY. Nagrodę dostanie 3000 osób, które jako pierwsze uzbierają poprawne przejazdy w jednym tygodniu. Punkty, po zarejestrowaniu kodu na vitay.pl, można wymienić między innymi na hot doga czy kawę na stacjach paliw ORLEN. 

- Poprawa bezpieczeństwa na drodze to motto, które towarzyszy nam od lat. Dlatego organizujemy różnego rodzaju akcje dla kierowców, które zachęcają ich do zwiększenia ostrożności podczas jazdy. Obecna kampania „Zwalniaj przy szkołach” to już druga edycja kampanii, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego - komentuje Kornelia Maciesza, Yanosik

Akcja potrwa do 29.10.2017. Placówki, które biorą udział akcji zostały wyszczególnione w aplikacji oraz na stronie https://yanosik.pl/vitay/info/bezpieczna-szkola