18.01.2018

Po raz szósty Fundacja ORLEN - DAR SERCA zaprasza Rodzinne Domy Dziecka na ferie zimowe

​Stosownie do kalendarza ferii zimowych w całej Polsce korporacyjna Fundacja ORLEN - DAR SERCA organizuje zimowy wypoczynek dla blisko 130 osób. Mieszkańcy 15 Rodzinnych Domów Dziecka pojadą do Szczyrku na cztery tygodniowe turnusy.

Zimowy wypoczynek, to nie tylko szusowanie po stokach czy nauka jazdy  na nartach, ale również możliwość poznania największych atrakcji Beskidu Śląskiego: Wisły, Ustronia czy  Cieszyna. W planie pobytu znajdzie się również kulig z ogniskiem, dyskoteki, turniej tenisa stołowego i bilarda, zabawy w kąciku malucha, zabawy po góralsku z kapelą, a najmłodsi będą mogli skorzystać z bogatego programu animacji.  Pierwsi goście Fundacji na ferie przyjadą 21.01.2018 r., ostatni wyjadą 17.02.2018 r.
 
Ferie zimowe Fundacja organizuje od 2013 r. W tym czasie z zimowych atrakcji skorzystało już ponad 80 rodzin, czyli blisko 650 osób. 

Fundacja ORLEN – DAR SERCA Rodzinnymi Domami Dziecka w całej Polsce opiekuje się już od ponad 16 lat. Na tę chwilę ze wsparcia Fundacji korzysta ponad 360 tych szczególnych placówek, które łącznie opiekują się ponad 2500 dzieci.  Pomoc Fundacji jest wszechstronna, bo kierunkuje się na Rodzinach, ich podopiecznych oraz prowadzących.  Wewnętrznej integracji, ale także wymianie doświadczeń między Rodzinami służyć mają zimowe i letnie wyjazdy oraz organizowane raz w roku konferencje poświęcone podniesieniu kompetencji opiekunów.  Podczas tych spotkań wykładowcy akademiccy przybliżają tematykę związaną z wychowaniem i rozwojem dzieci. Fundacja przekazuje także środki na doraźną pomoc, leczenie i rehabilitację oraz wyposaża Rodzinne Domy w karty paliwowe. W grudniu ponad 800 wychowanków RDD, biorących udział w konkursie na kartkę świąteczną PKN ORLEN otrzymało paczki świąteczne od Fundacji, a laureatom nagrody podczas inauguracji Płockich Ogrodów Światła wręczył Prezes Wojciech Jasiński.

Na wsparcie Rodzinnych Domów Dziecka Fundacja przekazuje całkowity dochód pozyskany z 1% w ramach  corocznie prowadzonej kampanii 1 % Podatku= Twój Dar Serca. Pomóc może każdy, wystarczy w formularzu PIT wpisać w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” numer KRS 0000037031 oraz kwotę o wartości nieprzekraczającej 1% podatku należnego lub skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczania PIT-ów, który do końca miesiąca zostanie uruchomiony na stronie Fundacji.