09.02.2024

PKN ORLEN wspiera Polską Reprezentację Olimpijską

Już dziś oficjalnie rozpoczynają się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018. W południowokoreańskim PyeongChang swoje umiejętności zaprezentuje 62 polskich sportowców. PKN ORLEN jest Sponsorem Strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 potrwają do 25 lutego br. Reprezentanci 90 państw będą zmagali się w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Po raz pierwszy w historii na igrzyskach zostaną rozegrane konkurencje Big Air (snowboard), curling par mieszanych, bieg masowy w łyżwiarstwie szybkim i zawody drużynowe w narciarstwie alpejskim.

Podczas Zimowej Olimpiady w Korei Południowej, Polskę reprezentować będzie w sumie 62 sportowców, w tym 26 kobiet i 36 mężczyzn. W PyeongChang nasi sportowcy wystartują w 12 konkurencjach: narciarstwo alpejskie, biathlon, bobsleje, biegi narciarskie, łyżwiarstwo figurowe, jazda figurowa na lodzie, narciarstwo dowolne, saneczkarstwo, kombinacja norweska, short track, skoki narciarskie, snowboard oraz łyżwiarstwo szybkie.

PKN ORLEN z powodzeniem wspierał  Polską Reprezentację Olimpijską w walce o najwyższe trofea także podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie (2006), Vancouver (2010), Londynie (2012) oraz Rio de Janeiro (2016). Współpraca w latach 2017-2020 z PKN ORLEN pozwala Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu na stworzenie najlepszych warunków przygotowań polskich sportowców zarówno w starcie w XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018, jak i podczas kolejnych Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020.

Polski Komitet Olimpijski jest organizacją pozarządową niefinansowaną ze źródeł publicznych. Środki na działalność czerpie głównie z zawieranych umów sponsorskich. W ramach współpracy pomiędzy sponsorem strategicznym a komitetem realizowane będą również pozostałe działania statutowe PKOl, do których należą m.in.: edukacja olimpijska, opieka nad olimpijczykami, promocja fair-play i propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia.