11.03.2019

PKN ORLEN systematycznie rozwija program ORLEN W PORTFELU

PKN ORLEN rozszerzy dostępność swojego unikalnego programu dla inwestorów indywidualnych - ORLEN W PORTFELU. W tym celu spółka pozyskała kolejnego partnera - Dom Maklerski BOŚ, dzięki czemu dołączenie do programu będzie jeszcze łatwiejsze. Do tej pory na udział w programie zdecydowało się już ponad 1000 inwestorów indywidualnych.

- Program cieszy się popularnością wśród inwestorów, dzięki czemu sukcesywnie powiększamy bazę akcjonariuszy, a co za tym idzie lojalnych klientów. Doceniamy ich zaufanie, dlatego intensywnie pracujemy nad rozwojem ORLEN W PORTFELU, m.in. poprzez pozyskanie kolejnych partnerów. Jednocześnie mocno stawiamy na edukacyjny filar programu, tak aby zachęcić jak największą liczbę Polaków do świadomego inwestowania na rynku kapitałowym. Już w marcu planujemy wystartować z zapowiadaną wcześniej Akademią Inwestowania - powiedziała Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Relacji Inwestorskich w PKN ORLEN.

Zapisy do programu ORLEN w PORTFELU poprzez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska rozpoczną się w ciągu 2 najbliższych tygodni. To już trzeci partner PKN ORLEN przy tym projekcie, po Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego i Domu Maklerskim mBanku. Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska jest najlepiej ocenianym brokerem w rankingu Najlepszych Biur Maklerskich Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Co istotne oferuje on możliwość otworzenia rachunku maklerskiego w drodze elektronicznej i znany jest z innowacyjnego podejścia w konstruowaniu swojej oferty.

- ORLEN W PORTFELU to bardzo ciekawy pomysł, wart rozpowszechniania. Jest ciekawą inspiracją do poznania zasad funkcjonowania oraz możliwości, które stwarza rynek kapitałowy. Uczestnicząc w programie nabywca produktów i usług PKN ORLEN staje się jednocześnie akcjonariuszem spółki. Dla osób, które do tej pory nie zetknęły się z Giełdą Papierów Wartościowych program posiada duży walor edukacyjny. Mam nadzieję że analogicznych programów na polskim rynku będzie więcej. Będąc podmiotem posiadającym szeroką bazę Klientów indywidulanych z przyjemnością bierzemy w nim udział – powiedział Marek Pokrywka, Dyrektor Wydziału Wsparcia i Obsługi Klienta w Domu Maklerskim BOŚ S.A.

Inwestorzy indywidualni doceniają PKN ORLEN za otwartą i przejrzystą politykę informacyjną, często wykraczającą poza standardy obowiązujące wśród spółek notowanych na GPW. Najlepszym dowodem jest pierwsze miejsce za najlepsze relacje inwestorskie według inwestorów indywidualnych przyznane Spółce w prestiżowym badaniu przeprowadzonym przez Izbę Domów Maklerskich oraz gazetę Parkiet.

- Nagroda za jakość relacji inwestorskich potwierdza, że inwestorzy indywidualni doceniają prowadzone przez nas działania mające na celu ich aktywizację. Rosnące zainteresowanie programem ORLEN W PORTFELU pokazuje, że przyjęliśmy właściwy kierunek, myśląc o wsparciu rozwoju rynku kapitałowego – dodaje Iwona Waksmundzka-Olejniczak.

Uczestnicy programu ORLEN W PORTFELU są uprawnieni do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach Koncernu. Warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca kalendarzowego pakietu minimum 50 akcji PKN ORLEN na swoim rachunku maklerskim w jednym z domów maklerskich uczestniczących w programie. Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, mogą skorzystać z 15 groszy rabatu na litr paliwa VERVA oraz 10 groszy rabatu na litr paliwa EFECTA. Udział w Programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10% upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN ORLEN przez dłuższy okres.

Jedną z inicjatyw edukacyjnych zaplanowanych w ramach programu ORLEN W PORTFELU jest Akademia Inwestowania PKN ORLEN. Powstaje ona we współpracy z CFA Society Poland – polskim stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającego ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. Akademia obejmie tematyką funkcjonowanie rynku kapitałowego. Uczestnicy Akademii otrzymają bezpłatny dostęp do podręczników i webinariów przygotowanych przez ekspertów Stowarzyszenia, a zwieńczeniem szkolenia będzie możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Akademia wystartuje już w najbliższych tygodniach.

Patronat merytoryczny nad programem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 roku. Stowarzyszenie dba o przestrzeganie standardów na rynku kapitałowym, a także koncentruje się na ochronie praw inwestorów i ich wsparciu m.in. poprzez udzielanie porad prawnych, przygotowywanie raportów, organizowanie konferencji i szkoleń.

 

Animacja