20.03.2019

Stacje ORLENu najlepsze w Polsce

PKN ORLEN został zwycięzcą dziewięciu z siedemnastu kategorii konkursowych w tegorocznym plebiscycie organizowanym przez BROG B2B, wydawcę m.in. czasopisma Stacja Benzynowa & Convenience Store. Spółka otrzymała też najważniejszy tytuł - Stacji Benzynowej Roku 2019.

Niekwestionowanym liderem wśród wszystkich stacji paliw w kraju jest Miejsce Obsługi Podróżnych Michałowice na trasie Łódź – Wrocław należące do PKN ORLEN. Obiekt otrzymał najwyższe noty od ekspertów aż w pięciu kategoriach: innowacja na stacji paliw, nowy obiekt, stacja benzynowa działająca w Miejscu Obsługi Podróżnych, koncept gastronomiczny na stacji benzynowej i stacja benzynowa roku 2019.

- Konsekwentnie rozwijamy segment detaliczny, nie tylko poszerzając ofertę na stacjach paliw, ale również wdrażając innowacyjne rozwiązania. Najlepszym przykładem jest właśnie doceniony przez ekspertów konkursu format drive through w Michałowicach. Co istotne w codziennej działalności pozytywne sygnały odbieramy również od naszych zmotoryzowanych klientów. Doceniają oni przede wszystkim szybkość obsługi oraz wysoką jakość oferowanych produktów. To jeszcze bardziej motywuje nas do dalszej pracy. – powiedział Wojciech Muszyński, Dyrektor Wykonawczy PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej.

ORLEN DRIVE, pierwsza stacja w formacie drive through w Polsce została uruchomiona w październiku 2018 r. Można tam zatankować, zamówić produkty gastronomiczne i zapłacić za wszystkie usługi bez konieczności wysiadania z auta. To doskonały przykład otwartego podejścia do biznesu detalicznego. PKN ORLEN poprzez ten projekt dąży do rozwoju QSR (Quick Service Restaurants) na stacjach paliw i transformacji w kierunku punktów kompleksowej obsługi klientów. Wdrożone rozwiązania sprawiają, że aż 68% transakcji udaje się zrealizować w czasie nie przekraczającym 210 sekund.

MOP w Michałowicach to nie jedyna stacja w sieci ORLEN wyróżniona w konkursie „Stacja Benzynowa Roku 2019”. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostały również takie obiekty jak:

  • Stacja PKN ORLEN Nr 682 w Warszawie przy Al. Solidarności, jako firmowa stacja benzynowa koncernu paliwowego;
  • Stacja PKN ORLEN Nr 7666 w Krakowie, jako franczyzowa/partnerska stacja benzynowa Koncernu paliwowego z regionu Polska południowa;
  • Stacja PKN ORLEN Nr 7106 w Kolnie, jako franczyzowa/partnerska stacja benzynowa Koncernu paliwowego z regionu Polska wschodnia;
  • Stacja PKN ORLEN Nr 7387 we Włocławku, jako franczyzowa/partnerska stacja benzynowa Koncernu paliwowego z regionu Polska północna.