25.10.2019

Nowe auta dla kolejnych zwycięzców loterii ORLEN

10 nowych samochodów, które są jednymi z głównych nagród w wielkiej loterii ORLEN, trafiło dziś do swoich właścicieli. Zwycięzcom gratulował Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN, Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej oraz kierowca ORLEN Team – Robert Kubica. To nie koniec emocji. Do 31 grudnia na uczestników loterii czeka jeszcze wiele atrakcyjnych nagród, w tym 20 samochodów, wyjazd na ostatni wyścig sezonu Formuły 1 do Abu Zabi, a także produkty pod marką VERVA.

Nasza loteria cieszy się dużą popularnością. Do tej pory wydaliśmy już 20,5 mln zdrapek, które każdego dnia okazują się szczęśliwe dla klientów. W ten sposób nie tylko promujemy nasze produkty, ale też wzmacniamy rozpoznawalność marki ORLEN. Duża w tym zasługa Roberta Kubicy, który jest twarzą naszej kampanii promocyjnej i jednym z najpopularniejszych polskich sportowców, świetnie znanym też poza granicami kraju. My skutecznie wykorzystujemy ten potencjał, co odzwierciedlają m.in. nasze wyniki finansowe w detalu – mówił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Największa w historii PKN ORLEN loteria, która ruszyła 23 kwietnia br., przekroczyła już półmetek i nadal nie zwalnia. Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej i Robert Kubica w warszawskiej siedzibie spółki wręczyli kluczyki do samochodów Peugeot SUV 3008 kolejnym laureatom. Do tej pory wylosowano 68 z puli 88 aut.

Loteria ORLEN jest rekordowa. Nie tylko pod względem liczby nagród, których przygotowaliśmy aż 11,5 mln, ale także ich wartości, przekraczającej 56 mln zł. W ramach loterii przygotowaliśmy aż 17 zestawów promocyjnych, znacząco zwiększając zainteresowanie klientów naszą ofertą – mówiła Patrycja Klarecka, Członek Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej.

Loteria łączy się ze specjalną kampanią produktową, której twarzą jest Robert Kubica. Dla fanów zawodnika ORLEN Team przygotowano wiele atrakcyjnych gadżetów, z których klienci stacji najchętniej wybierają smycze, metalowe długopisy i ramki do tablic rejestracyjnych.

Współpraca z Robertem Kubicą, którą PKN ORLEN będzie kontynuował także w przyszłym roku, pozostając również w Formule 1, wpisuje się nie tylko w strategię sponsoringu sportowego, lecz przynosi także wymierne korzyści wizerunkowe i biznesowe. Co szósty klient stacji ORLEN i co 10 klient stacji konkurencyjnych deklaruje, że dzięki wsparciu zawodnika przez PKN ORLEN chętniej korzysta z oferty stacji ORLEN.

Sieć detaliczna koncernu, w której sprzedaż wspierana jest loterią z Robertem Kubicą, odnotowała w Polsce 3% wzrost sprzedaży paliw, a także wyraźny wzrost sprzedaży produktów pozapaliwowych w pierwszym półroczu, przyczyniając się do rekordowego zysku operacyjnego tego segmentu, który był wyższy o 400 mln zł, w porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku.

Dzięki zaangażowaniu w Formułę 1 spółka wzmacnia znajomość marki ORLEN na zagranicznych rynkach. Ułatwi to wdrażanie strategii co-brandingu, która zakłada, że jeszcze w tym roku na niemieckich stacjach koncernu, na których funkcjonuje marka star, a także na czeskich i słowackich stacjach Benzina pojawi się również logotyp Grupy ORLEN. W kolejnym kroku PKN ORLEN rozważy pełen rebranding sieci. W ciągu najbliższych kilku lat koncern chce zbudować jedną międzynarodową markę ORLEN na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność lub sprzedaje swoje produkty.

Zasady udziału w loterii są proste – żeby wylosować konkursową zdrapkę, najpierw trzeba kupić jeden z 17 zestawów promocyjnych Stop Cafe. Zdrapki dają szansę zdobycia jednej z wielu atrakcyjnych nagród, wśród których pozostało jeszcze m.in. 20 samochodów osobowych oraz produkty marki VERVA. Do tej pory rozdane zostało już ponad 600 tys. batonów proteinowych, przeszło 2,5 mln napojów VERVA Magnez + B6 i prawie 2 mln napojów energetyzujących VERVA. Ponadto każdy z uczestników programu VITAY może zarejestrować swój unikalny kod ze zdrapki na stronie internetowej loterii i zawalczyć o ostatni już w tym sezonie wyjazd na zawody Formuły 1, które zostaną rozegrane w grudniu w Abu Zabi. Losowanie zwycięzcy odbędzie się 3 listopada.