30.11.2021

PKN ORLEN przygotował Płockie Ogrody Światła

Wzgórze Tumskie w Płocku wraz z parkiem za bazyliką aż do ul. Teatralnej już w najbliższą sobotę, 4 grudnia rozświetli ponad 250 tys. ledowych lampek. Tak powstaną Płockie Ogrody Światła, najbardziej znana lokalna dekoracja, którą już po raz piąty przygotowuje dla mieszkańców Płocka PKN ORLEN. Świąteczno-noworoczną iluminację będzie można podziwiać do 6 stycznia 2022 r.

– Z radością po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Płocka i turystów z całej Polski do zwiedzania Płockich Ogrodów Światła, które tradycyjnie rozświetlą Wzgórze Tumskie. Przygotowanie takiego wydarzenia w mieście, w którym znajduje się nasz główny zakład produkcyjny, daje nam możliwość zaangażowania się w życie mieszkańców i podziękowania za kolejny rok wspólnego działania na rzecz rozwoju Płocka i regionu – powiedział Daniel Obajtek, Prezes PKN ORLEN.

Tegoroczna dekoracja będzie wyjątkowa – złoży się na nią niemal 6 razy więcej lampek niż w 2019 roku. Płockie Ogrody Światła przeniosą zwiedzających w iście bajkowy świat pełen kolorowych zwierząt i rozświetlonych drzew. Wśród nich pojawi się sam św. Mikołaj ze swoim samolotem i magicznymi saniami. Dodatkowo dla dzieci szykowana jest karuzela z reniferami. Będą też duże fotoramki do robienia klimatycznych zdjęć. W tym roku po raz pierwszy w pobliżu Bazyliki Katedralnej powstanie szopka ze Świętą Rodziną.

Uroczyste otwarcie Płockich Ogrodów Światła nastąpi w sobotę, 4 grudnia o godz. 17.