15.12.2021

PKN ORLEN z tytułem „Czempiona narodowego”

PKN ORLEN zdobył tytuł „Czempiona narodowego”, uzyskując najlepszy wynik w historii rankingu, który wśród największych polskich spółek organizuje serwis biznesowo-ekonomiczny „Polityka Insight”. Koncern został wyróżniony za wzrost znaczenia dla gospodarki, coraz lepszą globalną pozycję i zwiększoną aktywność w zakresie innowacji.

– Konsekwentnie wzmacniamy pozycję lidera, zarówno w krajowej gospodarce, jak i w regionie. Inwestujemy w rozwój, inicjujemy nowe przedsięwzięcia, które prowadzone dziś i w najbliższych latach pozwolą zadbać o środowisko dla następnych pokoleń. Pozyskujemy i z sukcesem wdrażamy najnowsze technologie, które czynią sektor energetyczny nie tylko atrakcyjnym i innowacyjnym, ale przede wszystkim niskoemisyjnym. Działamy tak, aby projekty biznesowe, które realizujemy przekładały się na wymierne korzyści dla naszych akcjonariuszy. Otrzymany tytuł „Czempiona narodowego” traktujemy jako potwierdzenie skuteczności naszych działań i impuls do dalszego rozwoju – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

„Czempioni narodowi. Jak wspierają środowisko?” to profesjonalny ranking, w którym specjaliści od ekonomii, rozwoju regionalnego i klimatu badali aż cztery wymiary działalności firm: znaczenie dla gospodarki, konkurencyjność w branży, działalność zagraniczna oraz innowacyjność.

PKN ORLEN umocnił się na pozycji lidera tego zestawienia, uzyskując najlepszy wynik w historii konkursu. W tegorocznej, czwartej już edycji rankingu Koncern dostał 87 punktów na 100 możliwych, w porównaniu z 85, które zdobył w 2020 roku. Jest to więc już drugie wyróżnienie przyznane PKN ORLEN przez Politykę Insight, pierwszą w Polsce platformę wiedzy dla liderów biznesu, decydentów politycznych i dyplomatów.

Zdaniem kapituły, sukces PKN ORLEN wynikał z poprawy w każdej kategorii analizowanej przez ekspertów zaangażowanych w tworzenie rankingu „Czempioni narodowi. Jak wspierają środowisko?” – wzrosło znaczenie firmy dla gospodarki, poprawiła się jej pozycja w branży i na arenie międzynarodowej, a także zwiększyła się aktywność w zakresie innowacji.

PKN ORLEN zgodnie ze strategią konsekwentnie inwestuje w nisko- i zeroemisyjne, stabilne i innowacyjne moce wytwórcze energii elektrycznej, tak aby osiągnąć neutralność emisyjną do 2050 r.