10.11.2021

PKN ORLEN mecenasem koncertu chopinowskiego na Expo 2020 w Dubaju

Światowa Wystawa Expo 2020 to doskonała okazja do globalnej promocji Polski. W wydarzeniu bierze udział ponad 190 państw i organizacji oraz blisko 2500 polskich firm. PKN ORLEN jest Partnerem Strategicznym Pawilonu Polski oraz mecenasem projektu „Chopin na EXPO 2020”.

PKN ORLEN będzie promował w Dubaju silną polską gospodarkę oraz twórczość Fryderyka Chopina. Dzieła najwybitniejszego polskiego kompozytora cieszą się ogromnym uznaniem w rejonie Zatoki Perskiej. W ramach projektu „Chopin na Expo 2020”, w dniu Święta Niepodległości, 11 listopada, odbędzie się uroczysty koncert chopinowski.

- Światowa Wystawa Expo w Dubaju to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych tego roku. To również doskonała okazja do zaprezentowania Polski i potencjału polskich firm. PKN ORLEN to największa polska firma, a także lider transformacji energetycznej w Europie Centralnej. Ponad połowa przychodów Koncernu pochodzi z rynków zagranicznych. Konsekwentnie wzmacniamy naszą globalną rozpoznawalność, również w krajach arabskich. PKN ORLEN jest mecenasem projektu „Chopin na Expo 2020”, w ramach którego w amfiteatrze Dubai Millenium odbędzie się koncert z muzyką Fryderyka Chopina. To wyjątkowe wydarzenie będzie doskonałą promocją wizerunku Polski na świecie - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Podczas koncertu goście Expo 2020 usłyszą kompozycje Fryderyka Chopina w wykonaniu Martína Garcíi Garcíi, zdobywcy III nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, którego Mecenasem jest PKN ORLEN. Koncern od lat wspiera również działalność Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Hiszpańskiemu pianiście będzie towarzyszyć Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Andrzeja Boreyki. Nie zabraknie też dzieł Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza.
Projekt „Chopin na Expo 2020” to również codzienne mini recitale chopinowskie, które odbywają się na terenie Pawilonu Polski. Trzy razy dziennie młodzi polscy pianiści prezentują gościom największe dzieła Fryderyka Chopina. Od początku wystawy odbyło się już ponad 120 takich koncertów.

PKN ORLEN będzie też uczestnikiem dwóch najważniejszych wydarzeń gospodarczych podczas Expo 2020: Polsko-Arabskiego oraz Polsko-Afrykańskiego Forum Gospodarczego.
Wystawa Światowa potrwa do 31 marca 2022 r. Organizatorem Pawilonu Polski na EXPO 2020 jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu.


Materiały prasowe: