27.09.2021

Strażacy ze wsparciem PKN ORLEN

Fundacja ORLEN w ramach programu grantowego „ORLEN dla Strażaków” wspiera straż pożarną, m.in. przekazując środki na doposażenie jednostek. Przez ostatnie cztery lata intensywnego rozwijania projektu do Fundacji ORLEN trafiło ponad 13 tysięcy wniosków o dofinansowanie. Do tej pory przyznano ok. 1100 darowizn.

Program „ORLEN dla Strażaków” jest skierowany do państwowych i ochotniczych straży pożarnych w całej Polsce. Tylko w tym roku złożono prawie 3 tysiące wniosków o przyznanie grantów.

Gala podsumowująca tegoroczną edycję programu „ORLEN dla Strażaków” odbyła się 27 września w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. W uroczystości udział wzięli: Premier Mateusz Morawiecki oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Podczas uroczystości wręczono symboliczne czeki przedstawicielom OSP i PSP.

- „ORLEN dla Strażaków” to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych projektów Fundacji ORLEN. W tym roku granty trafiły do 267 jednostek w całej Polsce i zostały przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz zwiększenie gotowości bojowej. Z programu najczęściej korzystają jednostki z małych miast i wsi, które dzięki temu wsparciu stają się bardziej nowoczesne – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W ramach pomocy dla straży pożarnej, PKN ORLEN wspiera też Fundację „Dorastaj z Nami”, która opiekuje się poszkodowanymi w trakcie służby funkcjonariuszami służb mundurowych oraz ich rodzinami, prowadzi całoroczny program darowizn dla OSP, przeznaczonych na działalność społeczno-edukacyjną i współpracuje z młodzieżowymi drużynami pożarniczymi.

Dodatkowo strażacy OSP włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego mogą korzystać z kart flotowych umożliwiających rabat na paliwo na stacjach paliw ORLEN. Z tego programu skorzystało do tej pory prawie 60 tys. osób tankując ponad 65 mln litrów paliwa.

W Polsce działa czynnie aż kilkanaście tysięcy jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki wsparciu Fundacji ORLEN, do strażaków trafiły m.in. odzież i specjalistyczny sprzęt – drony, kamery termowizyjne czy profesjonalne radiostacje.

Materiały prasowe: