31.05.2023

Grupa ORLEN: cena gazu dla biznesu po raz kolejny w dół, tym razem o 18 procent

W lipcu cena gazu dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny, rozliczających się według cennika „Gaz dla Biznesu”, wyniesie 239,85 zł/MWh i będzie niższa o ponad 53 zł niż w czerwcu. To oznacza obniżkę o prawie 70 proc. w stosunku do cen obowiązujących na początku roku. 

– Kolejna w tym roku obniżka cen gazu dla klientów biznesowych, to efekt wejścia PGNiG Obrót Detaliczny w skład silnej Grupy ORLEN. Stabilność finansowa, jaką zapewnia multienergetyczny koncern, pozwoliła PGNiG Obrót Detaliczny zmienić sposób ustalania ceny na bardziej elastyczny i odzwierciedlający sytuację na europejskim rynku gazu. Jednocześnie spółka może nadal gwarantować bezpieczeństwo dostaw gazu dla wszystkich swoich klientów – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Ostatnie spadki notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii przełożyły się na kolejną w tym roku obniżkę ceny gazu w cenniku dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny, rozliczanych według cennika „Gaz dla Biznesu”. W lipcu cena dla tych odbiorców wyniesie 239,85 zł/MWh (netto, bez akcyzy), co oznacza, że będzie niższa o 53,58 zł/MWh niż w czerwcu (293,43  zł/MWh).

Zgodnie z wprowadzonym od 1 kwietnia 2023 r. nowym sposobem kształtowania cennika, ceny w nim są indeksowane do notowań giełdowych. Cena dla klientów biznesowych, korzystających z cennika „Gaz dla Biznesu” jest aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

Szczegóły dotyczące sposobu obliczania cen w cenniku „Gaz dla Biznesu” PGNiG Obrót Detaliczny znajdują się na stronie: https://pgnig.pl/dla-firmy/cennik-gazu

Warto również przypomnieć, że oprócz oferty opartej na cenniku, klienci biznesowi mogą dowolnie wybierać z szerokiego portfolio innych produktów PGNiG Obrót Detaliczny.