Wyzwania

Poszukujemy rozwiązania umożliwiającego bezpieczne, elastyczne i efektywne magazynowanie wodoru w warunkach niskiego ciśnienia. Rozwiązanie powinno wspierać instalacje produkcyjne, laboratoryjne oraz pilotażowe, w których zastosowanie magazynów wysokociśnieniowych jest nieopłacalne lub technologicznie nieuzasadnione.

Preferowane są kompaktowe rozwiązania skalowalne, gotowe do integracji z procesami produkcji wodoru oraz jego dalszego wykorzystania w przemyśle lub energetyce.

Poszukujemy zintegrowanego systemu umożliwiającego bezinwazyjne, ciągłe monitorowanie jakości wodoru w instalacjach przesyłowych i produkcyjnych. Rozwiązanie powinno zapewniać automatyczną ocenę parametrów jakościowych gazu w czasie rzeczywistym, wspierać wykrywanie odchyleń od wymaganych norm oraz umożliwiać podejmowanie decyzji o dopuszczalności dalszego przesyłu lub wykorzystania wodoru. System powinien być wyposażony w czujniki jakości wodoru zintegrowane z modułem analitycznym (np. opartym o AI) oraz posiadać możliwość pobierania próbek do szczegółowych analiz laboratoryjnych. Wymagana jest również możliwość integracji z istniejącymi systemami sterowania i raportowania. Celem wdrożenia jest zwiększenie bezpieczeństwa procesów technologicznych, zapewnienie zgodności z obowiązującymi normami i wymaganiami prawnymi oraz utrzymanie wysokiej jakości wodoru akceptowalnej w sektorze energetycznym, przemysłowym i motoryzacyjnym.