O FIRMIE

Nasi interesariusze

Dialog w trosce o środowisko i społeczeństwo

Nasze relacje z interesariuszami oparte są o zasady odpowiedzialności i dialogu. Stawiamy na uczciwość, przejrzystość, wzajemny szacunek oraz profesjonalizm

W trosce o jakość naszych relacji dostosowujemy częstotliwość i kanały komunikacji do charakterystyki i aktualnych oczekiwań wybranej grupy interesariuszy. Prowadzimy z nimi dialog i to od nich wiemy, jakie są ich potrzeby i co możemy zrobić, by Grupa ORLEN rosła w siłę. W listopadzie 2020 r. przeprowadziliśmy dialog z interesariuszami, by zweryfikować mapę interesariuszy:

Centrum stanowi dla nas społeczeństwo i środowisko. Każde nasze działanie zaczynamy i kończymy z myślą o tym, czy dla społeczeństwa i środowiska robimy wystarczająco dużo. To dla nas fundament codziennej pracy. Myśląc bardziej szczegółowo skupiamy się na potrzebach interesariuszy z naszego pierwszego kręgu, czyli na naszych kluczowych interesariuszach. To oni tworzą siłę Grupy ORLEN. Te osoby i podmioty bezpośrednio wpływają na to, jak działamy. Oni decydują o tym, w którym kierunku i jak będziemy się rozwijać. Są też interesariusze ważni, czyli ci z najbardziej zewnętrznego kręgu. To wszystkie podmioty, które mają pośredni wpływ na nasze działania.

Zobacz również

Strategia zrównoważonego rozwoju

ESG

Strategia zrównoważonego rozwoju

Zielone finansowanie