Wyzwania
Poszukujemy wydajnych i innowacyjnych technologii magazynowania energii w postaci ciepła, które mogą zostać zintegrowane z systemami kogeneracyjnymi. Rozwiązanie powinno stanowić ekonomiczną i ekologiczną alternatywę dla elektrochemicznych magazynów energii elektrycznej, zapewniając wysoką sprawność oraz efektywność w zarządzaniu energią.
Poszukujemy rozwiązań umożliwiających optymalizację produkcji pary technologicznej poprzez wykorzystanie gorącego powietrza o temperaturze 700–1000°C do produkcji energii elektrycznej w kaskadzie konwersji energii. Oczekujemy technologii, które zwiększą efektywność energetyczną procesu, maksymalizując odzysk energii i redukując straty.
Poszukujemy wydajnych rozwiązań lub technologii wykorzystywanych do celów izolacji termicznej, które pozwoliłoby na ich prosty i precyzyjny montaż. Rozwiązania muszą być przystosowane do prac w temperaturach do 300 stopni C, charakteryzować się odpornością na warunki atmosferyczne i środowisko chemiczne. Poszukiwane rozwiązanie musi charakteryzować się niskim wpływem na środowisko.
Poszukujemy rozwiązań umożliwiających łatwą i szybką aplikację, które pozwoli wstrzymać/zablokować niekontrolowany wypływ pary technologicznej na pracującym rurociągu pary. Zaproponowane rozwiązanie musi charakteryzować się również możliwością łatwego demontażu/usunięcia. Bardzo ważny jest również aspekt wpływu proponowanego rozwiązania na środowisko
Chcemy przeanalizować możliwości nowych narzędzi do przetwarzania danych sejsmicznych. Oferujemy rozwiązania w zakresie rozpoznania budowy geologicznej, w szczególności na potrzeby poszukiwania złóż surowców naturalnych w Europie, Afryce, Azji, Bliskim Wschodzie oraz Ameryce Południowej (złoża węglowodorów i metali), oceny zbiorników podziemnych do magazynowania gazu ziemnego, CO2 i wodoru, analiz na potrzeby geotermalne, jak również badania na rzecz energetyki jądrowej. Ponadto świadczymy usługi dla rozpoznania warunków geologicznych na potrzeby planowania konstrukcji morskich, w tym morskich farm wiatrowych. Szczególny potencjał dostrzegamy w rozwiązaniach z obszaru uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.