Program ORLEN dla Strażaków

Program o zasięgu ogólnopolskim realizowany od 2000 roku przez Fundację ORLEN i ORLEN, którego celem jest wspieranie strażaków z państwowych oraz ochotniczych jednostek straży pożarnej. W ramach programu jednostki mogą wnioskować o dofinansowanie między innymi na sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa  wodnego i przeciwpowodziowego, sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego.

ORLEN wspierając jednostki straży pożarnej przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie całego kraju. Co więcej, rozwój ochotniczych straży pożarnych w wielu mniejszych miejscowościach oznacza znaczny rozwój społeczności lokalnych, których centrum kulturalnym są właśnie siedziby OSP. Wspieranie funkcjonariuszy, którzy codziennie narażają życie swoje w obronie życia innych, to także promowanie bohaterskich postaw i wartości w całym społeczeństwie. Więcej informacji na stronie Fundacja ORLEN

Od 1 stycznia 2019 roku strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego mogą korzystać z programu lojalnościowego ORLEN dedykowanego właśnie im. Uprawnia on do korzystania z rabatu na paliwo na stacjach ORLEN. Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród strażaków.